GREEN by Tatonka

ODPOWIEDZIALNE MYŚLENIE – ZRÓWNOWAŻONE DZIAŁANIE

Nasza etykieta GREEN by Tatonka pomaga wybrać produkty, w których używamy zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska materiałów. W zależności od najnowszych technologii nie zawsze są to w 100% te materiały, ale są one zdecydowanie bardziej zrównoważoną opcją. Ciągle je ulepszamy dzięki nowym rozwiązaniom. Naszym celem jest stopniowe zwiększanie asortymentu oferowanego w ramach linii GREEN by Tatonka.

Produkty z etykietą GREEN by Tatonka zawierają zarówno materiały pochodzące z recyklingu (np. poliester z recyklingu), jak i tekstylia z surowców odnawialnych, biodegradowalnych i nadających się do recyklingu (np. wełna, bawełna organiczna itp.).
Nasz wybór przyszłych materiałów jest zawsze dostosowywany do najnowszych osiągnięć technologicznych i zastępujemy starsze produkty, kiedy tylko jest to możliwe, jeśli istnieją rozsądne, organiczne alternatywy dla istniejących tkanin na bazie oleju. Oczywiście nasze wysokie standardy jakości dotyczą również produktów z zieloną etykietą.

Podobnie jak w przypadku całej kolekcji Tatonka, używamy wyłącznie starannie przetestowanych materiałów, dzięki czemu nasze produkty spełniają wysokie wymagania, jakie stawiamy najwyższej funkcjonalności i maksymalnej trwałości. Gwarantujemy również, że dzięki produktom z ZIELONĄ etykietą – podobnie jak wszystkie inne produkty Tatonka – nasi dostawcy materiałów wytwarzają swoje wyroby w sposób energooszczędny i zasobooszczędny. Nie zawierają niebezpiecznych substancji i są zgodne z rozporządzeniem REACH, co oznacza, że ​​są zgodne z europejskimi rozporządzeniami dotyczącymi chemikaliów. Rozporządzenie REACH zawiera najsurowsze przepisy dotyczące chemikaliów na świecie w celu ochrony zdrowia ludzkiego i ogólnego stanu środowiska. To właśnie uważamy za naszą odpowiedzialność w zakresie zrównoważonego biznesu.

Produkty oznaczone etykietą Tatonka GREEN są wytwarzane przy użyciu zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Oszczędzają nasze ograniczone zasoby i spełniają nasze wymagania dotyczące najwyższej funkcjonalności, doskonałej jakości i minimalnego śladu ekologicznego. Produkty marki Tatonka GREEN są wynikiem rozwoju materiałów, które nieustannie promujemy u naszych najbliższych dostawców materiałów.

 

KORZYSTANIE Z MATERIAŁÓW POCHODZĄCYCH Z RECYKLINGU

Używając materiałów pochodzących z recyklingu, jesteśmy w stanie chronić zasoby i minimalizować odpady. Używamy materiałów pochodzących z recyklingu zarówno w naszych plecakach i torbach , jak i w naszej odzieży. Na przykład tkaniny i zamki błyskawiczne mogą być wykonane z poliestru z recyklingu.

 

 

 

 

 

KORZYSTANIE Z SUROWCÓW ODNAWIALNYCH

Tekstylia naturalne, takie jak bawełna lub wełna owcza, są surowcami odnawialnymi, wielokrotnego użytku i ulegającymi biodegradacji organicznej. W naszej odzieży używamy m.in. tekstyliów z dużą zawartością włókien naturalnych lub nawet całkowicie z włókien naturalnych. Aby chronić ograniczone zasoby, integrujemy również włókna naturalne z recyklingu.

 

 

 

 

SPRZĘT WOLNY OD PFC

Nasza kolekcja odzieży jest całkowicie wolna od PFC, co oznacza, że ​​używamy wyłącznie wodoodpornych i odpornych na plamy mediów bez perfluorowęglowodorów (skrót: „PFC”). Oznacza to, że podczas noszenia lub prania sprzętu nie powstaną żadne związki chemiczne, które mają szkodliwy wpływ na środowisko lub zdrowie.

 

 

 

 

ZESTAWY KUCHENNE ZE STALI NIERDZEWNEJ

Nasza szeroka gama zestawów kempingowych i kuchennych ze stali nierdzewnej z nawiązką spełnia wymagania zrównoważonego rozwoju. Stal nierdzewna ma prawie nieskończoną żywotność. Jest nietłukąca, bezpieczna dla żywności i odporna na kwasy owocowe, a także w 100% nietoksyczna. Stal nierdzewna nadaje się również do recyklingu.

 

OPAKOWANIA BEZ PLASTIKU

Plastikowe śmieci mają ogromny wpływ na nasze środowisko i na wszystkie żywe stworzenia na naszej planecie. Dzięki naszym opakowaniom pomagamy uniknąć tworzenia się jeszcze większej ilości plastikowych śmieci. Prawie wszystkie produkty Tatonka, które są pakowane, są umieszczane w kartonowych pudełkach lub mają prostą tekturową zawieszkę lub etykietę. Można je następnie łatwo wrzucić do kosza na papier.

UCZCIWA I PRZEJRZYSTA PRODUKCJA

Produkty Tatonka są wytwarzane w naszych własnych zakładach z certyfikatem SA8000 w Wietnamie. Nasz program Otwarta Fabryka umożliwia samodzielne odwiedzenie tych obiektów i zapoznanie się z wysokimi standardami socjalnymi i uczciwymi warunkami pracy, które oferujemy naszym pracownikom. Więcej informacji znajdziesz tutaj.