Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Organizują wyprawę, czy też wypad na biwak jednym z nadrzędnych celów jest zaplanowanie bagażu w taki sposób, by był on jak najlżejszy. Jednym z niezbędnych akcesoriów, jakie ze sobą zabieramy w podróż, powinien być kubek turystyczny. Kubki, które świetnie sprawdzają się w podróży, podtrzymają temperaturę napoju, można podstawić je pod ogień, by zagotować wodę lub podgrzać jakąś potrawę, a także posłużą jako naczynie do nabrania wody czy wypłukania zębów. Wybierzmy z głową, tak aby sprawdził się w każdych warunkach i było odpowiednio lekki.

Kubek turystyczny – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jak każdy produkt, tak i kubki biwakowe powinny charakteryzować się zestawem pożądanych cech, które są niezwykle istotne z perspektywy wędrującego. Na co powinniśmy zwracać uwagę, przeglądając ofertę kubków turystycznych:

  • jaką kubek ma pojemność – przeważnie występują one w przedziale od 200 do 500 ml. Ten przedział jest odpowiedni wówczas jeśli chcemy, by kubek służył w tradycyjnych celach, czyli do wypicia kawy czy herbaty. Jeśli zależy nam na tym, by funkcjonalność kubka była nieco wyższa, zdecydujmy się na większą pojemność. Wówczas będziemy mogli w nim podgrzać nawet większą porcję jedzenia,
  • kubki i ich kształt – mogą być różne. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy są wygodne i czy będą wygodne w transporcie w plecaku,
  • pokrywka – wpływa na komfort użytkowania naczynia. Bardzo istotne jest to, by pokrywka gwarantowała szczelność,
  • materiał – w zależności od naszych preferencji możemy wybrać mniej lub bardziej trwały materiał, a co za tym idzie wydać mniejszą lub większą kwotę. Do wyboru mamy aluminium, kubki wykonane ze stali nierdzewnej czy też kubki z tytanu,
  • opcje dodatkowe – zwróćmy też uwagę na pewne udogodnienia. Kubki mogą być wyposażone w podkładkę antypoślizgową czy poręczy uchwyt (istotne jeśli wybieramy składany kubek).

Jakie cechy powinien mieć dobrej jakości kubek turystyczny?

Poza wyżej wymienionymi cechami nie pomijajmy cech, które sprawią, że kubek będzie jeszcze doskonalszym naczyniem. Super cechy sprawią, że metalowy kompan podróży stanie się prawdziwym sprzymierzeńcem. Turystyczne naczynia, w tym kubek, powinny odpowiednio długo utrzymywać temperaturę. Niezależnie od tego czy ma być ona wysoka, czy niska. Dlatego zwracajmy uwagę na to, z czego kubek jest wykonany (stal, aluminium czy tytan). Każdy producent powinien też zadbać o to, by ich marka dostarczała kubki o gwarantowanej szczelności, dzięki temu żaden napój nam się nie rozleje. Nie zapominajmy także o tym, by wybrać kubek o ergonomicznym kształcie. To ważne ze względu na wygodę użytkowania, ale także z pobudek logistycznych. Turystyczne kubki powinny też dawać możliwość mycia ich w zmywarce. To niezwykle wygodne, tym bardziej że po powrocie z podróży czeka nas sporo obowiązków, między innymi pranie.

W naszym sklepie oferujemy kubki turystyczne o różnej pojemności. Są to stalowe konstrukcje, zachowujące ergonomię oraz wszelkie najistotniejsze cechy, które są charakterystyczne dla super kubków, które zabierzemy ze sobą na wędrówkę czy na biwak.