POJEMNIKI

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Do pracy, do szkoły, na małą wędrówkę za miastem potrzebujemy zabrać ze sobą jakąś przekąskę, coś, dzięki czemu będziemy mieli siłę i energię do dalszych działań. W tym celu korzystamy z odpowiednich pojemników, dzięki którym wygodnie i bezpiecznie przechowamy lunch czy przygotowane wcześniej kanapki. Takie pojemniki na żywność powinny być odpowiednio hermetyczne, by zabezpieczały potrawę przed utratą aromatu i smaku, a także przed zepsuciem się. Pojemniki powinny więc umożliwiać przechowanie jedzenia, które przez dłuższy czas zachowa świeżość. Jakie turystyczne pojemniki czy też do użytku codziennego możemy wybrać?

Z czego najczęściej wykonane są pojemniki na żywność?

Pojemnik, w którym bezpiecznie i wygodnie przechowamy żywność, może być wykonany z różnego rodzaju materiału. Najczęściej spotkamy się z:

  • pojemnikami wykonanymi ze stali – to stylowe i coraz popularniejsze rozwiązania. Stal nierdzewna z jednej strony nie pozwala wydostać się zapachom na zewnątrz, ale też zapobiega przenikaniu zapachów z zewnątrz. Takie pojemniki są bezpieczne dla żywności, są odporne na kwasy owocowe. Możemy je z powodzeniem myć w zmywarce. Mogą mieć kilka przegródek, lub jedną większą komorę,
  • pojemnikami z tworzywa sztucznego – są stosunkowo powszechne i często używane. Służą do przeniesienia lunchu do pracy czy śniadania do szkoły lub przekąsek na wycieczkę. Są one stosunkowo niedrogie i łatwo można je wyczyścić. Nieco trudniej schodzi z nich tłuszcz,
  • pojemnikami wykonanymi ze szkła – jako pojemniki outdoorowe będą najmniej praktyczne. Wprawdzie świetnie zabezpieczają żywność i są hermetyczne (często w pokrywkach zastosowana jest uszczelka) to jednak ich waga nie jest zaletą jeśli chodzi o dalsze podróże. Poza tym szkło jest bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Lepiej sprawdzają się w kuchni jako pojemniki na kawę czy przyprawy,
  • pojemnikami wytworzonymi z silikonu – również popularny produkt, który świetnie sprawdza się w roli pojemnika na lunch czy śniadanie. Mogą być wyposażone w więcej komór. Są one dość trwałe i można podgrzać w nich jedzenie w kuchenkach mikrofalowych. Nadają się do mycia w zmywarce.

Turystyczne pojemniki – co powinniśmy sprawdzić?

Oferty rynkowe są bardzo bogate. Jak już wiemy, mamy kilka materiałów do wyboru. Jednak nie zapominajmy o tym, by niezależnie od tworzywa sprawdzić ich jakość i bezpieczeństwo, które jest niezwykle istotne w kontakcie z żywnością. Cena też może odgrywać istotną, decyzyjną rolę. Jeśli potrzebujemy szczelnego pojemnika, to wybierajmy spośród takich produktów, które spełniają tę właściwość. Warto przyjrzeć się temu, jak taki pojemnik jest zaprojektowany wewnątrz. Mogą one mieć różne, praktyczne przegródki, ale są dostępne także takie, które mają jedną większą komorę. Dostępne są również turystyczne pojemniki, które wyposażono w dodatkowe elementy. Mogą to być wygodne uchwyty, plastikowe sztućce czy wkład chłodzący.

Nasz sklep oferuje wysokiej jakości pojemniki ze stali nierdzewnej. Bezpieczne w kontakcie z żywnością i odporne na kwasy owocowe. Dostępne są opcje z przegródkami lub bez.