ROWEROWE

Wyświetlanie 1–12 z 25 wyników

Plecaki na rower są często uważane za te same co plecaki podróżne czy turystyczne. Jest to jednak osobna grupa plecaków, które jeśli będą dobrze dobrane, podwyższą komfort jazdy, poprawią przyjemność podróżowania rowerem, a nawet mogą uchronić przed kontuzją w wyniku wypadku. Są one zaprojektowane tak, by korzystanie z nich było optymalnie funkcjonalne.

Krótkie wycieczki rowerowe – jaki plecak na rower?

Krótkie wycieczki wymagają przede wszystkim tego, by plecak na rower był ergonomiczny i wygodny w użytkowaniu. Warto przemyśleć to, czy plecaki rowerowe nie powinny dobrze przylegać do pleców. Przydatną opcją może okazać się możliwość kompresowania plecaka, co ma duże znaczenie wówczas, kiedy rozwijamy większe prędkości, lub wchodzimy w ostrzejsze zakręty. Dodatkowo zwróćmy uwagę na wentylację i system nośny.

Plecaki rowerowe na długie wyprawy?

Plecaki, które przysłużą się na dłuższych wyprawach to przeważnie tzw. sakwy, które mocuje się do roweru. Jeśli zdecydujemy się także użyć konwencjonalnego plecaka, będzie on służył do przechowania podręcznych rzeczy, tych częściej używanych.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak rowerowy?

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, doprecyzujmy, w jaki sposób podróżujemy, do jakiej jazdy będzie nam służył rower. Wówczas o wiele prościej dokonamy właściwego wyboru. Przemyślmy więc to czy taki plecak rowerowy ma odpowiednią pojemność, pas biodrowy, miejsce na bukłak, etc.

Jaka pojemność?

Dłuższe wypady rowerowe mogą wymagać od nas zastosowania większego plecaka o pojemności w granicach 25 litrów. Wówczas możemy być spokojni o to, że zmieścimy w nim ubrania, trochę prowiantu, wodę czy podstawowe akcesoria. Jeśli jednak podróżujemy rowerem do pracy, to taki plecak powinien mieć też kieszeń na laptopa.

Jeśli natomiast wybieramy się na szosowy trening, zdecydujmy się na plecak o małych gabarytach, którego rola będzie się sprowadzała do plecaka na bukłak, w którym zmieści się też telefon czy klucze.

Plecak rowerowy – system nośny

W zależności od tego, jaki styl jazdy preferujemy, powinniśmy wybrać albo plecak mocno przylegający do pleców, lub model z lepszą wentylacją. Pamiętajmy, że jeśli jeździmy szybko, technicznie to plecak koniecznie musi mocno przylegać do ciała. W innym wypadku narażamy się na wypadki i kontuzje.

Plecak rowerowy z bukłakiem

Jeśli chcemy podnieść komfort jazdy na wyższy poziom, to plecak z bukłakiem będzie świetnym rozwiązaniem. Wówczas nie musimy sięgać po bidon, wystarczy skorzystać z rurki, którą będziemy mieli na ramieniu. To niezwykle wygodne rozwiązanie, niezakłócające jazdy na rowerze.

Rowerowe plecaki i kieszenie

Czym więcej kieszonek tym łatwiej o precyzyjną organizację. Małe, dodatkowe przegródki będą idealnym miejscem na telefon czy klucze, świetnym dodatkiem będzie też przegroda na okulary. Warto też zwrócić uwagę na to, czy rower ma przegrodę na narzędzia. Nie zapominajmy, że w trakcie podróży zawsze może dojść do awarii. Jest to także praktyczne rozwiązanie ze względu na to, że często ubrudzone narzędzia np. smarem nie pobrudzą innych rzeczy przechowywanych w plecaku.