POKROWCE

Wyświetlanie 1–12 z 149 wyników

Jeśli podczas wędrówki po górach lub innych regionach świata złapie nas deszcz, to najgorszą jego konsekwencją będą mokre bagaże – śpiwór, jedzenie, odzież. Będzie to tym bardziej kłopotliwe, jeśli do najbliższego schroniska mamy wiele kilometrów. Taki stan rzeczy nie jest absolutnie pożądany i zdecydowanie warto go uniknąć. Dlatego tak istotnym wyposażeniem na czas trwania podróży mogą okazać się wodoodporne pokrowce. Wybierz taki, który będzie odpowiedni dla twoich planów podróży. Do dyspozycji mamy spory wybór, poprzez pokrowce uniwersalne po te szyte na miarę.

Pokrowce wodoodporne będą świetnym kompanem podróży, możemy być z nimi pewni, że nasze rzeczy nie przemokną nawet podczas ulewy. Produkty tego rodzaju są także dostępne w wersji ponczo, jak i w tradycyjnej formie.

Pokrowce – ochrona przed deszczem dla plecaków

Pokrowce przeciwdeszczowe to produkty, które sprawdzają się podczas trudniejszych warunków pogodowych. W trakcie trwania podróży mogą nas spotkać załamania pogody, wówczas pokrowiec będzie chronił nasz plecak przed zamoknięciem. Przede wszystkim ochroni to, co przechowujemy wewnątrz – odzież, jedzenie czy śpiwór. Ochrona plecaka może być także istotna podczas wypraw w okresach zimowych. Nawet jeśli nie będzie padało, w trudniejszych partiach wędrówki nie musimy się obawiać, że przemoknie nam plecak. Warto też zabrać ze sobą dodatkowe klamry i paski. Skorzystamy z nich jeśli będziemy chcieli coś przytroczyć do plecaka, może to być np. śpiwór, który przewieszony przez plecak zwolni przestrzeń w plecaku.

Masz mało miejsca – pokrowce kompresyjne świetnie się sprawdzą

Jeśli wybierając się w podróż, zależy nam na tym, by zabrać ze sobą jak najmniejszych rozmiarów torbę lub plecak, to warto przyjrzeć się torbom kompresyjnym. Tego rodzaju produktu możesz szukać w sklepie internetowym. Polecane są także wówczas, kiedy chcemy włożyć bagaż do samochodu, a nie mamy w nim za wiele miejsca. Ich cena nie jest wysoka, a dzięki takiemu pokrowcowi zaoszczędzimy sporo miejsca. W zależności od potrzeb wybierz rozmiar mały, średni lub duży. Działanie tego produktu polega na tym, że wkładamy do niego takie rzeczy jak koc, śpiwór czy ubrania i ściskami pasami, w które wyposażona jest torba jej zawartość. Zmniejszona pozostaje objętość i możemy ją już wkładać do samochodu.

Podróże zaskakują – chroń swoją odzież, skorzystaj z pokrowców

Pokrowce mogą mieć różne zastosowanie. Dla tego rodzaju produktu przewidziano różne zadania. Mogą one chronić nasz plecak. Będą wówczas specjalnie uszyte tak, by plecak swobodnie się pod nim zmieścił. Są także pokrowce nieco bardziej wyspecjalizowane. Jeśli np. wybieramy się w daleką wędrówkę po górach, która trwać będzie wiele dni, to warto mieć ze sobą dodatkową parę butów. Te przechowamy w specjalnym pokrowcu na buty. Te najpopularniejsze pokrowce to uniwersalne produkty, które mogą chronić różnego rodzaju bagaże przed deszczem, ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Cena nowego pokrowca będzie o wiele niższa, niż np. wysokiej klasy plecaka.