MIEJSKIE

Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników

Plecaki obecnie to olbrzymia grupa produktów, w której znajdują się specjalistyczne sprzęty – od plecaków rowerowych, przez plecaki na laptopa po plecaki wspinaczkowe czy trekkingowe. Wiele rodzajów plecaków mieści się w grupie, którą można określić jako plecaki miejskie. Ten rodzaj produktu przeznaczony jest dla każdego. Używamy ich, kiedy wybieramy się na spacer, jedziemy z nimi do pracy, czy też służą nam w podróży jako bagaż podręczny. Jakie plecaki miejskie znajdują się w ofercie rynkowej. Sprawdźmy jak zabrać się do wybierania idealnych plecaków miejskich. Zobacz co jest istotne, czy zwracać uwagę na materiał, pojemność lub inne parametry.

Plecak miejski na co dzień

Plecaki miejskie są nieodzownym elementem, który używamy niemal każdego dnia. Mały plecak miejski zmieści niezbędne przedmioty, takiej jak portfel, notes, kosmetyki czy butelkę wody. Większe wersje plecaków świetnie zastąpią torbę na zakupy, spakujemy do niego rzeczy na siłownię czy trening, a także udamy się na miasto na spotkanie ze znajomymi. Są to produkty wielozadaniowe, które sprawdzą się też podczas dalszych podróży. Są wersje dla kobiet i te dla mężczyzn.

Czym kierować się wybierając idealny plecak?

Przede wszystkim warto określić jaki rozmiar powinien mieć plecak. Zastanówmy się, czy wybrać duży, czy mały. Pojemność się liczy i warto by była dopasowana do naszych potrzeb. Zazwyczaj plecak tego rodzaju ma pojemność od 20 do 26 l. Z powodzeniem zmieścimy w nim wszystko to, co jest nam niezbędne, to co jest dla nas ważne i co się nam przyda. Jego wielkość jest na tyle odpowiednia, że nie będzie on nam zawadzał nawet w zatłoczonych miejscach. Jeśli zamierzamy przewozić w takim plecaku laptopa, to musimy zwrócić uwagę na pojemność samej kieszeni na laptopa. Musi być ona odpowiednia.

Kieszenie robią różnice

Najlepsze produkty tego rodzaju będą wyposażone w optymalną ilość, idealnie zaprojektowanych kieszeni. Umożliwiają one dobrą organizację ekwipunku, który zabierzemy ze sobą. Każdy producent dostrzega w kieszeniach potencjał, który umożliwia im wyróżnić kolejny model plecaka. Ale nie tylko design się liczy. Outdoorowi producenci wdrażają w życie kolejne pomysły, które ułatwiają organizację ekwipunku w plecaku. W każdej takiej kieszeni zmieścić możemy klucze, telefon, tablet czy portfel. W bocznych kieszeniach możemy przenosić np. butelkę z wodą. Oferta jest bardzo bogata i na pewno uda się nam odnaleźć ten idealny plecak.

Odpowiedni system wentylacji

Dla osób, które cenią sobie sportowy styl życia, i nie chcą zerwać z wygodą w zawodowych realiach plecak musi cechować się odpowiednią wentylacją. Jest tym bardziej istotne im cieplejsza pogoda. Na pewno chcemy uniknąć sytuacji, w której przepocimy elegancką koszulę.

Zwróć uwagę na materiały

Plecak często poddawany jest wielu próbom wytrzymałości. Nic więc szczególnego w tym, że powinniśmy wybierać produkty wytrzymałe, solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zwracajmy więc uwagę na to, z jakich materiałów plecak jest wykonany.