Systemy nośne

X1-SYSTEM / X1-SYSTEM WOMEN

Najlepszy do dużych obciążeń. System nośny X1 jest specjalnie zaprojektowany do przenoszenia ciężkich ładunków powyżej 25 kg. Specjalna konstrukcja w kształcie litery X kieruje część obciążenia poziomo na specjalnie wyściełany pas biodrowy, przenosząc w ten sposób obciążenie z pleców na biodra. Oznacza to, że ciężar można transportować na znacznie większe odległości. Anatomicznie umiejscowiony i bardzo wygodny pas biodrowy, paski kontrolujące obciążenie i miękkie, ergonomiczne pasy naramienne można łatwo regulować i dopasować system nośny do indywidualnych potrzeb. Gumowana poduszka lędźwiowa oraz wyściełanie pleców nad nią o wklęsłym kształcie zapewniają stabilność i idealne przyleganie plecaka do pleców.

 

V2-SYSTEM / V2-SYSTEM WOMEN

 

Plecak idealny do średnich i dużych obciążeń. Konstrukcja systemu V2 ​​ze specjalnie rozmieszczonymi prętami, zapewnia doskonały stosunek efektywnego przenoszenia obciążenia i jednocześnie bardzo dobrą elastyczność. Użytkownik może nadal poruszać się stosunkowo dobrze, pomimo dużego ciężaru, który nosi. Ergonomicznie ukształtowany pas biodrowy z poduszką lędźwiową jest dobrze przylega i zapobiega ślizganiu się plecaka. Wyściółka pleców o wklęsłym kształcie gwarantuje optymalne trzymanie i dobry kontakt z plecakiem – dla wystarczającej swobody ruchu, nawet gdy plecak jest pełny. Paski kontroli obciążenia, wygodne pasy naramienne i pokrywa są regulowane i pozwalają na idealne dopasowanie.

 

V COMFORT VARIO-SYSTEM / V COMFORT VARIO-SYSTEM WOMEN

System V Comfort Vario zapewnia zakres obciążenia do 15 kg. Udane połączenie lekkości, elastyczności i solidnego odprowadzania obciążenia w okolicy miednicy sprawia, że noszenie plecaka jest przyjemne i nie powoduje dyskomfortu. Wyściełana konstrukcja pleców sprawia, że ​​kanał wentylacyjny zapewnia przyjemną cyrkulację powietrza, a wyściełane skrzydła pasa biodrowego są dzięki otwartej konstrukcji dobrze wentylowane. Pas biodrowy, wygodnie wyściełane paski naramienne i pasy kontroli obciążenia można dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika.

 

Y1-SYSTEM / Y1-SYSTEM WOMEN

Podstawowy system nośny do średnich i ciężkich ładunków. Konstrukcja systemu Y1 ze specjalnie ułożonymi prętami zapewnia doskonałe połączenie efektywnego przenoszenia obciążenia i dużej elastyczności. Ergonomicznie wyprofilowany pas biodrowy z poduszką lędźwiową i stożkowym pasem biodrowym jest wygodnie, miękko wyściełany i zapobiega ślizganiu się plecaka. Pasy kontroli obciążenia, wygodne szelki i pas biodrowy są regulowane i można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. System nośny plecaka Y1 dla kobiet Tatonka został opracowany specjalnie z myślą o kobiecej anatomii. System regulacji drabinek jest przystosowany do krótszych pleców, a pasy na ramię są specjalnie wyprofilowane i zakrzywione, w celu zwiększenia komfortu.

 

X LIGHT VARIO-SYSTEM / X LIGHT VARIO-SYSTEM WOMEN

Tak lekki, jak to tylko możliwe. System nośny X Light Vario został zaprojektowany tak, aby był jak najlżejszy. To sprawia, że ​​jest to właściwy wybór podczas aktywnych wycieczek, kiedy nie chcesz zabierać wielu rzeczy. Specjalna konstrukcja oparcia ze stabilizatorami bocznymi, trzyczęściowy pas biodrowy z poduszką lędźwiową, dwa wygodne skrzydełka biodrowe oraz wklęsłe wyściełanie oparcia pleców zapewniają idealne przyleganie plecaka i zapobiegają przemieszczaniu się go na plecach. Dwa skrzyżowane pręty z włókna szklanego w kształcie litery X skutecznie odchylają ładunek na ergonomicznie ukształtowany pas biodrowy, przenosząc w ten sposób ciężar z ramion na biodra. System nośny plecaka damskiego Tatonka X Light Vario Woman został opracowany specjalnie z myślą o kobiecej anatomii. System regulacji drabinek jest przystosowany do krótszych pleców, a pasy na ramię są specjalnie wyprofilowane i zakrzywione, w celu zwiększenia komfortu.

 

X VENT ZERO-SYSTEM / X VENT ZERO-SYSTEM WOMEN

System X Vent Zero zapewnia maksymalną kontrolę i najlepszą możliwą wentylację przy minimalnym kontakcie z plecami. Dwa pręty z włókna szklanego w kształcie litery X z tyłu plecaka w połączeniu z paskami biodrowymi idealnie stabilizują plecak i podtrzymują jego obciążenie. Napinanie i zwalnianie systemu jest płynne, co oznacza, że ​​można go regulować indywidualnie. Jeśli system zostanie całkowicie poluzowany, plecak można również ustawić tak, aby przylegał całkowicie do pleców. Dzięki konsekwentnej redukcji zużycia materiałów system ten sprawia, że ​​każdy plecak jest lekki. System nośny plecaka damskiego Tatonka X Vent Zero został opracowany specjalnie z myślą o kobiecej anatomii i zawiera zakrzywione, specjalnie wyprofilowane paski na ramię.

 

VENT COMFORT-SYSTEM / VENT COMFORT-SYSTEM WOMEN

System nośny Vent Comfort zapewnia przyjemną cyrkulację powietrza dzięki centralnemu kanałowi wentylacyjnemu i przepuszczającej powietrze osłonie AirTex, szczególnie podczas aktywnego uprawiania sportu. Dwie piankowe podkładki po bokach zapewniają wysoki komfort noszenia, a ich wklęsły kształt gwarantuje optymalną kontrolę obciążenia, nawet podczas szybkiego ruchu. Niezbędny podczas bardzo aktywnych wycieczek, kiedy masz duży ciężar na plecach, jest pasek w talii, który zapewnia dodatkową stabilność. System nośny plecaka damskiego Tatonka Vent Comfort został opracowany specjalnie z myślą o kobiecej anatomii i obejmuje zakrzywione paski na ramię.

 

THERMO MOLD-SYSTEM

Lekki, termoformowany tył jest ergonomicznie podzielony i dobrze przylega do ciała. Pianka techniczna zmniejsza również wagę plecaka, a dzięki gładkiej powierzchni jest bardzo łatwa do czyszczenia.

 

PADDED BACK SYSTEM

Lekki, wyściełany tył z siateczkową osłoną i ergonomicznie ukształtowane szelki zapewniają wygodne dopasowanie.