TORBY PODRÓŻNE

Wyświetlanie 1–12 z 42 wyników

Niezależnie od tego czy podróżujemy częściej, czy rzadziej pewne jest to, że do czegoś musimy spakować zabierany ze sobą ekwipunek. Czy to wybieramy się na weekendowy wypad, dłuższe wakacje czy na działkę nasze ubrania, kosmetyki, książki czy zabawki dla dzieci muszą znaleźć swoje miejsce na czas podróży. Świetnym miejscem dla pakunków będzie torba podróżna. Jaką wybrać? Jakie są rodzaje toreb, czy marka jest istotna? Sprawdzamy co wziąć pod uwagę jeśli szukamy odpowiedniej torby na różnego rodzaju podróże.

Torby podróżne – jakie są rodzaje?

Torba podróżna nie występuje w jednym rodzaju czy jednej konfiguracji. Wybór jest szeroki i możemy wybierać torby, których kolor będzie różny. Dostępne są torby, których kolor może być niebieski, czarny, zielony, czerwony, żółty, granatowy, szary czy brązowy. Wybieramy oczywiście w zależności od tego, jaki mamy gust. Niemałe znaczenie ma materiał. Taka torba powinna być wytrzymała, tym bardziej jeśli w przyszłości będziemy z niej korzystać, podróżując samolotem. Torba podróżna może mieć wewnątrz wygodne i pojemne trzy komory, w których pomieścimy niezbędne rzeczy. A jeśli poszukujemy czegoś mniejszego, to świetną propozycją będą mniejsze torby na weekendowe wycieczki.

Torba przeznaczona do podróżowania może mieć dość rozpiętą pojemność. Te najmniejsze mają od ok. 10 l, a największa torba sięga nawet do 120 l pojemności. Duża torba podróżna doskonale spisze się, kiedy czeka nas dłuższa podróż lub np. dwutygodniowe wakacje. Pojemność jest o tyle istotna, że dobrze jest ją dopasować do ilości i rodzaju zabieranego bagażu.

Torba podróżna – jaka najlepsza na dłuższy wyjazd?

Dłuższe wyjazdy to więcej bagażu. Zatem wybierajmy te torby podróżne, które pomieszczą więcej rzeczy. Tygodniowe lub dłuższe wyjazdy mogą wymagać torby o pojemności dochodzącej nawet do 120 l. Takie produkty wyposażone są przeważnie w jedną komorę główną, a także dwie mniejsze komory umiejscowione po bokach. Wiele modeli ma także kieszenie, które znajdują się na jednym z dłuższych boków. Dobre torby charakteryzują się konkretnymi cechami:

  • są wyposażone w regulowaną rączkę oraz poręczne uchwyty z rzepami,
  • mają regulowany, wygodny pas na ramię,
  • mają wzmocniony spód,
  • wewnętrzny materiał jest wodoodporny,
  • są wyposażone w plastikowe stopki.

Jeśli nam zależy na wyższym komforcie użytkowania, sprawdźmy, czy walizka porusza się na kółkach.

Do jakie torby podróżnej spakować się na weekend?

Mniejsze propozycje, które znajdują się w ofercie np. sklepów internetowych, nie muszą być wyposażone we wszystko to, co jest przydatne w dużych torbach. Często zbędne są tutaj stopki, ale z drugiej strony na pewno nie będą zawadzać. Do małej torby, z którą udajemy się na krótszy wyjazd trafią obok odzieży przeważnie różnego rodzaju gadżety – telefon, aparat, laptop czy tablet. Z tego powodu liczyć się będzie ilość przegródek, które ułatwią organizację wnętrza torby.

Torby podróżne – cena

Dobrą torbę podróżną można kupić za niewygórowaną kwotę. Cena ma jednak znaczenie i te najbardziej wytrzymałe, ergonomicznie zaprojektowane mogą kosztować trochę więcej. Cena będzie się przekładać na jakość.