PLECAKI

Wyświetlanie 1–12 z 198 wyników

Jak na pewno dobrze wiemy, nie ma jednego uniwersalnego plecaka. Rynek plecaków jest wyspecjalizowany i w zależności od użytkownika, potrzeb, czy zastosowania należy rozpatrywać odpowiedni dobór tego rodzaju specjalistycznego sprzętu. Choć ostatecznie wszystkie zakładamy na ramiona, to czym innym będzie charakteryzował się plecak miejski, plecak damski, sportowy, trekkingowy, na laptopa czy podróżny. Każdy z nich będzie wyposażony w charakterystyczne, różniące się nieco od siebie elementy. Wynika to z prostej przyczyny – w szkole, podczas biegania, czy w górach mamy inne potrzeby, zabieramy ze sobą innego rodzaju rzeczy, sprzęt czy akcesoria. Zastosowanie plecaka determinuje więc jego wygląd oraz to w co jest wyposażony.

Jak wybrać plecak?

Dostępnych na rynku wyspecjalizowanych plecaków jest dość sporo. W zasadzie zamykają one nasze aktualne potrzeby względem tego akcesorium. Oznacza to, że z powodzeniem wybierzemy idealny plecak damski, który sprawdzi się w codziennym użytku, ale równie dobrze dobierzemy perfekcyjny plecak trekkingowy, biznesowy na laptopa czy szkolny. Tak jak wiele jest rodzajów plecaków, tak jeszcze większa jest wśród nich różnorodność. Różne marki opracowują swoje unikatowe rozwiązania, które są pomocne w zależności od sytuacji, w której będziemy go używać. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem, wybierzmy taki, za który warto będzie wydać ustaloną cenę. Projektanci nie zapominają także o tym, by plecaki zwyczajnie były modne, wpisywały się w aktualne trendy. Jest to istotne zarówno w przypadku produktów damskich, jak i szkolnych czy miejskich. Plecaki mają też być wygodne. Pamiętajmy, że jeśli wybieramy plecak dla dzieci, do szkoły należy zwrócić uwagę na to, by nie męczył on nadmiernie dziecka. Plecak może być wyposażony w stelaż, a także wygodne kółka.

Plecaki damskie

Marki prześcigają się w tej kategorii, w pomysłowości i w zastosowanych rozwiązaniach. Znajdziemy tu modne i popularne plecaki, które swoim stylem będą do złudzenia przypominały tradycyjne, eleganckie i pełne klasy damskie torebki. Nie brakuje propozycji plecaków, dzięki którym możesz spakować się do pracy, zachowujące damski krój, komfortowe i mające dużą pojemność. Plecaki damskie to niezwykle bogaty wachlarz wyboru, z pewnością uda się znaleźć coś dla siebie, lub wybrać coś na prezent. Choć istnieje ryzyko nietrafienia , pamiętajmy że zawsze możemy liczyć na darmowy zwrot.

Plecaki sportowe

Gama plecaków w tej grupie produktów jest niezwykle rozpięta. W tej kategorii mieszczą się takie plecaki jak trekkingowe, wspinaczkowe, rowerowe, podróżne czy turystyczne. W zależności od tego czego oczekujemy od plecaka, wybierzmy ten odpowiedni, z odpowiedniej rodziny plecaków. Każdy, konkretny rodzaj plecaka będzie się nieco od siebie różnił, będzie miał zastosowane innego rodzaju rozwiązania, które usprawnić mogą np. wspinaczkę, jazdę na rowerze czy trekking.

Plecaki dla dzieci i do szkoły

Plecaki dla dzieci oraz tych do szkoły to bardzo duża ilość propozycji. Wybierając odpowiedni plecak, nie możemy zapominać, że dziecko będzie go nosić często przez długi czas i z dużym obciążeniem. Kierujmy się więc tym, by było to plecak jak najmniej obciążający kręgosłup dziecka. Można zdecydować się na taki ze specjalnym stelażem lub z kółkami.