NACZYNIA TURYSTYCZNE

Wyświetlanie 1–12 z 118 wyników

Wybierając się nawet na weekendowy wypad poza miasto, będziemy potrzebowali zabrać ze sobą odpowiedni zestaw różnego rodzaju naczyń. Jeśli zamierzamy podróżować pieszo po tropikalnych rubieżach, czy też w planach mamy biwakowanie nad malowniczym jeziorem to będziemy musieli od czasu do czasu przygotować posiłek. Dlatego powinniśmy zabrać ze sobą garnki turystyczne. Poza tym nie powinno w naszym plecaku zabraknąć np. menażki, warto by znalazło się także miejsce na sztućce. Pamiętajmy, że przy sobie zawsze powinniśmy mieć zapas wody. Turystyczne naczynia ostatecznie nie służą wyłącznie do przechowywania żywności, ale także umożliwiają jej przygotowanie i mogą służyć jako talerz, z którego zjemy posiłek. Wybór jest szeroki. Jaki rodzaj naczyń powinniśmy zabrać ze sobą w podróż?

Jakie naczynia turystyczne i czym powinny się charakteryzować?

Od tego, jaki rodzaj naczyń zabierzemy ze sobą zależy to jak nasz plecak będzie ciężki i czy starczy w nim miejsca na pozostałe niezbędne przedmioty. Garnek, menażka, miska, sztućce powinny charakteryzować się funkcjonalnością, niską wagą oraz małymi gabarytami po ich złożeniu.

Rodzaj naczyń turystycznych ostatecznie powinien być podyktowany tym, jakiego typu wędrówka nas czeka. Wybór rozwiązań jest bardzo szeroki i z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego. Zanim sprawdzimy, jaka jest cena tego czy innego naczynia, określmy styl wędrowania i jakie mamy priorytety. Z tą wiedzą o wiele łatwiej przyjdzie nam wybrać idealny zestaw produktów.

Wybrać zestaw naczyń turystycznych, czy lepiej kupować osobno?

Mamy wiele propozycji na rynku. Możemy przebierać w naczyniach, które spełnią w rezultacie świetnie swoją rolę. Pamiętajmy o jednym, rynek pozwala nam wybierać nie tylko pomiędzy tym czy innym garnkiem, ale także możemy z powodzeniem przyjrzeć się ofercie gotowych zestawów naczyń, które spełnią swój turystyczny obowiązek. Możemy więc wybrać gotowe rozwiązania, ale możemy równie dobrze gromadzić naczynia stopniowo, od tych które mają status „must have”, by w końcu zebrać cały zestaw.

Decydując się na zestaw, możemy być pozytywnie zaskoczeni tym, że każdy produkt wchodzący w skład kompletu jest doskonale zaprojektowany, tak by całość zajmował optymalnie mało miejsca. Pojemność naczyń jest wystarczająca, a mimo to całość nie wypełni dużej przestrzeni wewnątrz plecaka. Jeśli każdy element będziemy kupować osobno, to na pewno zestawimy je tak, jak tego potrzebujemy. Mogą one jednak nie pasować do siebie tak, jak w przypadku zestawu.

Z czego najczęściej wykonane są naczynia turystyczne?

Poza praktyczną stroną turystycznych produktów kuchennych powinniśmy mieć też na uwadze to, z czego są one wykonane. Forma oczywiście jest istotna, ale równie ważny jest materiał, z którego garnuszki są wykonane. A co mamy do wyboru:

  • aluminium – niewątpliwą zaletą jest lekkość tego materiału oraz to, że dobrze przewodzą ciepło. Cena nie jest wygórowana,
  • aluminium anodyzowane – tak samo lekkie, ale dodatkowo wyposażone w powłokę non-stick, która zabezpiecza żywność przed kontaktem z aluminium oraz przenikaniem metalicznego posmaku do potraw,
  • naczynia ze stali nierdzewnej – wytrzymałe i niewpływające na smak potraw. Nagrzewają się trochę wolniej. Ich cena nieco wyższa,
  • tytan – bardzo lekki materiał i mimo to wytrzymały. Dobrze przewodzi ciepło i jest bardzo odporny na korozję. Produkt wykonany z tytanu będzie najdroższy.