TRANSPORTOWE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wytrzymałość i żywotność to cechy, których należy oczekiwać od dobrej jakości plecaka transportowego. Pamiętajmy, że jakość przekłada się na wygodę użytkowania. A przecież będziemy w nim przenosić dość sporo rzeczy, które łącznie będą ważyć kilkadziesiąt kilogramów. Nie zapominajmy też o tym, że taki plecak będzie też poddawany wielu próbom podczas lotniskowych odpraw. Przemyślmy też czy zależy nam na tym, by plecak transportowy wyposażony był w wiele przegród i kieszenie. Dzięki nim na pewno łatwiej przyjdzie nam lepiej zorganizować przestrzeń wewnątrz plecaka. Nie pomińmy też zweryfikowania dodatkowych rzeczy, w które może taki plecak być wyposażony.

Plecak transportowy idealny na dalekie wyprawy

Czym powinien charakteryzować się plecak transportowy?

Ma być, jak już wiemy, wytrzymały i wygodny. Koniecznym wyposażeniem będzie pas biodrowy, który zdejmie ciężar z ramion, przenosząc go częściowo na biodra. Ale nie mniejsze znaczenie będą miały dodatkowe akcesoria, wyposażenie. Podczas dalszych podróży zawsze może złapać nas deszcz. Na pewno wolelibyśmy uniknąć tego, by ekwipunek znajdujący się we wnętrzu plecaka zamókł. Zatem zadbajmy o to, by plecak transportowy wyposażony był w pokrowiec przeciwdeszczowy. Poza tym, że ochroni zawartość wnętrza przed deszczem, to także będzie stanowić barierę przed zabrudzeniami, a nawet kradzieżą.

Sprawdźmy też, czy plecak transportowy wyposażony jest w wygodne uchwyty. Ułatwią one zarówno przenoszenie plecaka w wielu sytuacjach, jak i także usprawni pakowanie. Nie zawadzi, by plecak transportowy wyposażony był w sporą ilość pasków i troków. Dzięki nim dodatkowa torba czy dodatkowe wyposażenie znajdzie dla siebie miejsce. Jeśli będziemy uważali, że przyda się w plecaku możliwość korzystania z kłódki, to także można pokusić się o takie rozwiązanie.

Jakie cechy ma idealny plecak transportowy?

Jeśli lubimy dalekie, wymagające wysiłku fizycznego wyprawy musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który sprawi, że staną się one jeszcze większą przyjemnością. Jakie kryteria spełnia idealny plecak transportowy:

  • pojemność od 50 litrów w górę,
  • materiał, z którego jest wykonany, powinien być niezwykle wytrzymały i wygodny – takim materiałem stosowanym w plecakach transportowych jest Cordura,
  • lekki stelaż – np. w postaci szyn aluminiowych lub płyty w tylnej części plecaka,
  • pas biodrowy – sztywny, przejmujący znaczną część ciężaru,
  • wyposażony w zamek znajdujący się na froncie lub z boku plecaka – umożliwia on dostanie się do wnętrza bez konieczności otwierania klapy,
  • kieszenie – przynajmniej jedna w klapie lub od frontu,
  • dający możliwość przymocowania dodatkowego sprzętu na zewnątrz plecaka, dzięki pasom, elastycznym gumkom i trokom – czekanów, raków, kijków teleskopowych, nart lub rakiet i oczywiście karimaty,
  • pokrowiec przeciwdeszczowy – chowany w podwójnym dnie.

Wygodnie zamówisz plecak, korzystając z naszych stron. Wyślemy plecak transportowy pod wskazany adres. Dostawa jest darmowa. Można przetestować produkt w domu. Produkt jest dostępny i gotowy do wysyłki. Na miejscu może być zaledwie w dwa dni. Jeśli szukasz więcej informacji na temat specjalistycznych plecaków transportowych, skontaktuj się z nami.