TALERZE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Turystyczny wypad musi być poprzedzony przygotowaniem dobrego planu. Dobry plan powinien obejmować również wytypowanie listy akcesoriów, jakie powinniśmy ze sobą zabrać. Jeśli wybieramy się na długą wędrówkę z dala od cywilizacji, nie możemy zapomnieć o tym, by zabrać ze sobą różnego rodzaju naczynia turystyczne. Będą to garnki, kuchenka, miski, menażki czy termosy. W przypadku, kiedy nie ogranicza nas pojemność plecaka, np. wtedy kiedy wybieramy się na biwak samochodem, możemy zabrać ze sobą także praktyczne i uniwersalne turystyczne talerze.

Jakie naczynia turystyczne warto zabrać ze sobą w podróż?

W zależności od tego, jaka czeka nas podróż, możemy zestawić mniej lub więcej naczyń turystycznych. Dalekie wędrówki mogą determinować ilość naczyń, które możemy ze sobą zabrać. Jednak niektóre wypady nie muszą nas niczym ograniczać. Możemy przecież wybrać się na wakacje kamperem lub wyruszyć na pole namiotowe samochodem. Jakie naczynia turystyczne możemy spakować:

  • garnki turystyczne – duży wybór, różne pojemności. Mogą występować jako zestaw garnków. Wówczas będą idealnie ze sobą spasowane różne wielkości i zajmą optymalnie mało miejsca. Zatem świetnie sprawdzą się podczas dłuższych wędrówek. Wykonane mogą być ze stali, aluminium czy tytanu. Są bezpieczne dla żywności, trwałe i można w nich przygotować ciepły posiłek nad palnikiem turystycznym,
  • kubki – ich zastosowanie może być całkiem szerokie. Oczywiste jest to, że służą do picia. Ale te stalowe czy aluminiowe wersje mogą być postawione nad palnikiem, dzięki czemu podgrzejemy w nim np. zupę. Są lekkie i mają funkcjonalne uchwyty. Doskonałe do użycia w celach turystycznych,
  • kuchenki turystyczne – występują w różnych rodzajach. W zależności od celu podróży i warunków, jakie nas czekają w trakcie, wybierzmy kuchenkę gazową, na paliwo ciekłe lub stałe.
  • menażki – wielozadaniowe naczynie, które może składać się z dwóch lub trzech elementów. Popularne menażki wykonane są z aluminium, mogą też być stalowe. Oferta menażek jest bogata i możemy wybrać taką, która idealnie będzie nam odpowiadała. Służyć może do przechowywania jedzenia, ale także podgrzania potrawy nad palnikiem,
  • talerze outdoorowe – talerz, który możemy wykorzystać w celach turystycznych, wykonany powinien być z trwałych materiałów. Podczas wędrówek, ale także nawet na biwaku warunki bywają różne i istnieje większe ryzyko, że naczynia mogą się uszkodzić. Dlatego świetnym materiałem będzie stal. Płytki talerz posłuży nam do zjedzenia różnego rodzaju danina, natomiast z głębokiego zjemy zupę. Talerze stalowe można też postawić nad ogniem, by podgrzać jedną porcję dania. Ich waga jest stosunkowo lekka, zestaw, w którego skład wchodzą np. cztery talerze, nie będzie też zajmował wiele miejsca.

Rodzaj oferowanych przez nasz sklep talerzy jest różny. Może to być talerz turystyczny głęboki i płytki. Są też mniejsze i większe rozmiary. Są bezpieczne dla żywności i odporne na kwasy owocowe. Łatwo utrzymać je w czystości. Są to produkty, które sprawdzą się w każdych warunkach.