TREKKINGOWE

Wyświetlanie 1–12 z 47 wyników

Uprawiany w stosunkowo trudnych warunkach trekking, wymaga od nas użycia odpowiedniego rodzaju odzieży, butów, różnego rodzaju sprzętu, do których wlicza się także plecak. Właściwie zestawiony komplet ubrań i akcesoriów sprawi, że wędrówka stanie się przyjemniejsza. Nie będziemy dekoncentrować się w wyniku używania niewygodnych, utrudniających podróżowanie butów czy wspomnianego plecaka. W pełni skupimy się na podziwianiu piękna przyrody. Plecak jest nieodzownym towarzyszem takich podróży. Warto więc dobrze wybrać, tak by był funkcjonalny i wyposażony w odpowiednie rozwiązania. Co powinniśmy wiedzieć, zanim kupimy plecak turystyczny – trekkingowy.

W jaki sposób zbudowane są plecaki turystyczne – trekkingowe?

Plecaki trekkingowe różnią się od siebie pod kątem budowy. Z czego to wynika? Wynika to z tego, że trudno o turystyczne plecaki, które mają uniwersalny charakter. To oznacza, że będą się od siebie różnić plecaki, z którymi wyruszymy na wielodniowy wypad pod namiot od tych, które posłużą nam podczas krótkiego spaceru po górach czy w trakcie jazdy na rowerze. Plecaki turystyczne wprawdzie występują w modelach, które znajdują dość szerokie zastosowanie, to nie sprawdzą się one w każdych warunkach. Przed dokonaniem zakupu musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie i w jakich okolicznościach będziemy używać plecaków turystycznych. Niemałe znaczenie ma ustalenie tego, co zamierzamy w nich przenosić i jakie akcesoria czy rozwiązania będą dla nas istotne.

Zauważmy, że plecaki trekkingowe, tak samo jak turystyczne różnią się od siebie pod wieloma względami. Mogą mieć mniej lub więcej dodatków, ale najistotniejsze wydają się kwestie tego, jakie ma systemy nośne, rodzaj wentylacji, rozkład kieszeni, jaką ma pojemność, to jak wygodny jest pas biodrowy czy jakie ma zabezpieczenia przed deszczem.

Jaki plecak trekkingowy warto wybrać na dłuższą wycieczkę?

Jeśli planujemy wycieczkę wielodniową, podczas której niezbędne będzie zachowanie samowystarczalności, to zdecydowanie warto postawić na plecak górski, dużych rozmiarów, który z powodzeniem pomieści niezbędny ekwipunek, żywność, ubrania i pomocne dodatkowe akcesoria. Olbrzymie znaczenie będzie więc odgrywać system nośny, dzięki któremu wygodniej przeniesiemy nawet większy ciężar. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z pojemnością, niech będzie dobrze dobrana do naszych potrzeb. Ważne jest także to, by taki plecak wyposażony był w kieszenie i miał dostęp do głównej komory, dzięki czemu nie będzie potrzeby rozpakowywania całego bagażu jeśli będziemy chcieli coś wydobyć z wnętrza.

Plecak turystyczny, plecaki górskie, trekkingowe to grupa plecaków, które świetnie sprawdzą się podczas różnego rodzaju wędrówek. Możemy wyruszyć z nimi nie tylko w góry, ale także pod namiot czy w dalekie egzotyczne kraje. Kluczową kwestią jest odpowiedni dobór plecaka. W naszym sklepie można znaleźć plecaki, których pojemność jest różna i uda się znaleźć coś dla siebie. Wybierz plecak, który spełni swoją rolę w konkretnych warunkach.