4 OSOBOWE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Rodzaje konstrukcji

W ofercie producentów sprzętu turystycznego znajdziemy kilka rodzajów namiotów 4 osobowych. Namioty typu igloo, tipi, tunelowe oraz połączenia wszystkich rodzajów stelaża. Namiot turystyczny w kształcie igloo jest najłatwiejszy pod względem rozkładania i składania, a jednocześnie charakteryzuje się największą stabilnością podczas występowania niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jest to jeden z najbardziej popularnych kształtów namiotów.

Namioty 4 osobowe tunelowe zapewniają większą powierzchnię użytkową wewnątrz niż te typu igloo, jednak są trudniejsze do rozłożenia. Namioty w stylu tipi również są dostępne na rynku, chociaż są mniej popularne. Choć to bardzo ergonomiczna konstrukcja, ponieważ ich wnętrze charakteryzuje się specyficznym kształtem. Ponieważ posiadają w konstrukcji jeden pałąk pośrodku, rozbija je się zdecydowanie najszybciej. Namioty hybrydowe łączą  w sobie elementy wszystkich wymienionych namiotów.

Namiot 4 osobowy z przedsionkiem

Namiot 4 osobowy z przedsionkiem zapewnia dodatkową przestrzeń, w której można wygodnie przechować bagaż lub spędzić czas kiedy na zewnątrz jest brzydka pogoda. To bardzo wygodne rozwiązanie. Przedsionki w różnych namiotach mogą mieć różną wielkość. Standardowy namiot dla  4 osób, używany w czasie trekkingu czy wyprawy  będzie miał mniejszy przedsionek, aby nie zwiększać  wielkości i ciężaru bagażu. Znajdzie się w nim miejsce na przechowanie butów i plecaków. Natomiast W przypadku namiotów przeznaczonych na kemping przedsionki mogą być zdecydowanie większe.

Namioty 4 osobowe mogą mieć różnie zagospodarowane wnętrze. Popularnym są dwie osobne sypialnie. Zapewnia to więcej prywatności i pozwala na wygodniejsze korzystanie z namiotu. To świetne rozwiązanie kiedy wyjeżdżamy ze znajomymi lub dziećmi.

W przypadku namiotów 4 osobowych często można spotkać modele, w których znajdują się dwa osobne wejścia. Dzięki temu wszystkie osoby korzystające z namiotu mają zapewniony łatwy i wygodny dostęp do wyjścia, a dodatkowo można szybko przewietrzyć namiot. Ma to duże  znaczenie w przypadku, kiedy na zewnątrz jest upał, a także w momencie kiedy wilgoć skropli się na tropiku.

Namiot czteroosobowy może posiadać wiele przydatnych dodatkowych elementów wyposażenia w postaci kieszeni, w których zmieścimy wszystkie niezbędne przedmioty, które wolimy mieć pod ręką. Namiot, w którym znajduje się kilka osób, powinien być bowiem odpowiednio wentylowany, dlatego warto zwrócić uwagę na ilość i rozmieszczenie wywietrzników.

Komfort snu w każdych warunkach

Duży namiot rodzinny zaprojektowany jest z myślą o biwakowaniu i dłuższych wakacjach w gronie przyjaciół lub rodziny w jednym miejscu, jak pole namiotowe i kempingi. Będzie on więc rozbudowany, wysoki, będzie posiadał obszerny przedsionek i ogólnie dużą przestrzeń użytkową. Zapewni wygodę w poruszaniu się we wnętrzu. Jeśli jednak w planach mamy trekking, wyprawę w gry, w takim wypadku musimy postawić na specjalistyczny namiot 4-osobowy. Będzie on bardziej kompaktowy, lżejszy, aby łatwiej było z nim podróżować, lecz jednocześnie zapewni odpowiednie schronienie w czasie postoju. W czasie wędrówki każdy dodatkowy gram ma znaczenie i ważne, aby waga bagażu była możliwie jak najmniejsza.  Odpowiednio zaprojektowany stelaż zapewni szybkie i sprawne rozbijanie i składanie namiotu, a po złożeniu zajmie on mniej miejsca. Materiały, z których wykonano tropik w tego rodzaju namiotach, będą bardzo wytrzymałe,  ale też lekkie.