Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Podczas podróżowania, spędzania czasu na biwaku czy też górskich wędrówek będziemy potrzebowali wielu bardzo różnych akcesoriów. Mogą to być niezawodne stuptuty, przydać się mogą czekany, specjalistyczne torby, paski, peleryny czy nakrycia głowy. Nie bez znaczenia pozostaje cała kategoria produktów, takich jak naczynia turystyczne – garnki, kuchenki, kubki czy menażki. Równie przydatnym przedmiotem okazać się mogą miski. Prozaiczne naczynie, które może pełnić wiele ról, nie tylko tych związanych z jedzeniem.

Z czego może być wykonana miska turystyczna?

Materiał, z jakiego mogą być wykonane miski, może być różny. W zależności od tego, w jakim celu będziemy jej używać, czy też od stopnia trudności wyprawy lub długości jej trwania dobierzmy właściwy produkt. Co mamy do wyboru:

  • miski wykonane ze stali nierdzewnej – wytrzymały produkt, który sprawdzi się w najtrudniejszych realiach. Doskonały wówczas, kiedy miska będzie mogła posłużyć do takich celów jak nabranie wody, czy nawet śniegu, który rozgrzejemy nad palnikiem turystycznym.
  • miski aluminiowe – lekkie, całkiem wytrzymałe, jednak mogą być podatne na wgniecenia.
  • miski plastikowe i silikonowe – sprawdzają się przede wszystkim na krótszych wypadach, lub podczas biwaków. Nie podgrzejemy w nich już żadnej potrawy, ale świetnie sprawdzają się jako naczynie do przechowywania żywności. Miska składana plastikowa może mieć różną pojemność, po złożeniu zajmuje optymalnie mało miejsca.

Najbardziej popularne, outdoorowe rozwiązanie to jednak miski stalowe. Są one praktyczne i mają uniwersalne zastosowanie. Mogą służyć także jako talerze turystyczne, z których wygodnie przyjdzie nam zjeść posiłek.

Do czego może przydać się składana miska turystyczna?

Proste naczynie, a jednak może przydać się w wielu sytuacjach. Oczywistym zastosowaniem dla miski to wszelkie użycie jej przy okazjach związanych z jedzeniem. Miska może nam posłużyć tak samo dobrze jak tradycyjne talerze. Nalejemy do niej zupy, przygotujemy w niej sałatkę, gulasz czy musli. Ale równie dobrze możemy ugotować w niej wodę, by przygotować gorący, rozgrzewający napój. Szczególnie cenna właściwość jeśli podróżujemy w zimnych partiach gór. A jeśli nie chcemy zużywać własnego zapasu wody, możemy rozpuścić w niej śnieg.

Pojemność naszych misek outdoorowych jest różna. Uda się dobrać taką, która będzie nam odpowiadała. Są modele, które wyposażone są w wygodny uchwyt, dzięki któremu miskę uda się przytroczyć do paska. W ten sposób nie będzie nam ona zajmowała miejsca w plecaku. Wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jednak ich projekt zakładał, by ścianki były optymalnie cienkie i zachowywały pełną użyteczność. Wszystko po to, by były jak najlżejsze i nie stanowiły ciężaru w dalszych wędrówkach. Są to produkty turystyczne, które są bezpieczne dla żywności i są odporne na kwasy owocowe. Skorzystaj z naszej oferty naczyń turystycznych. Z powodzeniem znajdziesz zestawy, które doskonale sprawdzą się podczas różnego rodzaju wędrówek.