TURYSTYCZNE

Wyświetlanie 1–12 z 51 wyników

Niezależnie od tego dokąd wyruszasz i jaka spotka cię aura w docelowym miejscu, zawsze twoim towarzyszem podróży powinien być dobrze dopasowany plecak. Może to być plecak górski, mogą to być plecaki trekkingowe, czy też możesz wybierać spośród plecaków turystycznych. Jedno jest pewne, bez plecaka żadna podróż nie może być w pełni udana. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór. Na co więc zwrócić uwagę decydując o zakupie plecaka?

Plecaki turystyczne – wybór pod kątem trwania wyprawy

Wybierając odpowiedni plecak turystyczny, adekwatnie do podróży, przede wszystkim weźmy pod uwagę czas jej trwania. Długość wycieczki powinna stanowić podstawową rzecz, która przełoży się wybór właściwego plecaka. Na jednodniowe wędrówki możemy z powodzeniem zabrać mniejsze plecaki, od 10 do 25 litrów. Taka pojemność z powodzeniem wystarczy, by zmieścić w plecaku butelkę wody, bluzę, kurtkę, czy prowiant.

W przypadku wypadów nieco dłuższych niż jeden dzień powinniśmy wyposażyć się już w nieco większy plecak. Pojemność od 25 do 35 litrów powinna nam wystarczyć. Pamiętajmy, że dłuższa wyprawa wiąże się z zabraniem większej ilości sprzętu, żywności, ubrań i innego rodzaju akcesoriów, które będą niezbędne w podróży.

Większe plecaki górskie czy też innego rodzaju plecaki turystyczne, których pojemność będzie większa niż 35 litrów, będą niezbędne jeśli nasza wyprawa będzie dłuższa niż trzy dni. Powinniśmy liczyć się ze zmianami zachodzącymi w pogodzie. Dlatego taki plecak powinien być wyposażony w odpowiedni pokrowiec, który ochroni zawartość przed zamoknięciem. Nie zaszkodzi jeśli będzie też wyposażony w dodatkowe kieszenie, troki, linki czy klapy umożliwiające wyjęcie jednej rzeczy bez potrzeby rozpakowywania całości.

Turystyczne plecaki – dokąd i kiedy wyruszasz?

Cel podróży jest istotny, ale nie możemy też zapomnieć o tym, by wziąć pod uwagę porę roku, w której będziemy podróżować. Dłuższa podróż po górach wymaga zabrania nieco innego sprzętu, niż kilkudniowa wyprawa morska czy wyprawa po dżungli. Destynacja determinuje rozwiązania, w jakie taki plecak powinien być wyposażony.

Plecaki turystyczne – w jaki sposób dopasować rozmiar ?

Decydując się na plecak trekkingowy czy, innymi słowy, turystyczny, istotne jest to czy możesz określić warunki przechowywania przedmiotów, które znajdą się wewnątrz. Bardzo istotnymi elementami każdego plecaka są system nośny, pas biodrowy, kieszenie, troki, pasy, komin czy klapy umożliwiające wyjęcie jednej rzeczy bez potrzeby wypakowywania całej zawartości.

Niemniej istotnym aspektem jest rozmiar plecaka, który określa przeważnie jego pojemność. Tu, jak już wiemy, powinniśmy kierować się celem podróży oraz tym, ile taka wyprawa będzie trwała. Zwróćmy też uwagę na stelaż i na systemy nośne, które sprawiają, że użytkowanie plecaka może być bardziej komfortowe. Pamiętajmy, że nie ma uniwersalnego rozmiaru plecaka, który sprawdzi się w każdych warunkach. Dlatego wielkość trzeba dopasować, biorąc pod uwagę kilka zmiennych.