NAKRYCIA GŁOWY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wybierając się choćby w krótką podróż, w dużej przewadze wyruszamy, zabierając ze sobą jakieś nakrycie głowy. W okresach zimniejszych będzie to ciepła czapka, w lecie założymy chroniącą głowę przed nadmiernym nasłonecznieniem czapkę z daszkiem lub lekki i przewiewny kapelusz. Są jednak takie podróże, które wymagają użycia nieco bardziej wyspecjalizowanego nakrycia głowy. Szczególnie jeśli nasza podróż będzie odbywać się w tropikalnych regionach, ale także na polskim pojezierzu mazurskim, gdzie nie brakuje tak nielubianych komarów. Dlatego tak istotne będzie wyposażenie się w odpowiednie nakrycie głowy.

Nakrycia głowy – chroniące przed komarami moskitiery

W zdecydowanej przewadze nakrycia głowy, które chronić nas będą przed moskitami, są lekkimi konstrukcjami z drobną siatką. Można je złożyć i wygodnie przenosić razem z pozostałym bagażem. Jest to niezwykle praktyczny rodzaj produktów, które kierowane są do miłośników outdooru. Komary mogą mocno utrudnić i uprzykrzyć każdą podróż, a taki rodzaj nakryć głowy skutecznie nas przed nimi chroni. Taka moskitiera na głowę, której materiał wykonany jest z bardzo drobnej siatki, doskonale ochroni nas nie tylko przed moskitami, ale także przed innymi owadami, których nie będzie brakowało podczas dalekich wędrówek np. w tropikach. Na samym dole nakrycia wszyty jest odpowiedni ściągacz, który pozwala dokładnie dopasować moskitierę do naszej sylwetki, można także ten fragment schować pod ubranie.

Jakie cechy powinna mieć dobrze zaprojektowana moskitiera na głowę?

Wyspecjalizowane czapki na głowę, takie jak swego rodzaju kapelusz chroniący przed owadami, powinny charakteryzować się kilkoma właściwościami typowymi dla tego rodzaju produktów. Nawet kolor może być istotny. W przypadku moskitier jest to przeważnie kamuflująca kolorystyka ciemnej zieleni. Bądź na bieżąco i zobacz jakie właściwości powinien mieć kapelusz z drobną siatką:

  • Moskitiera zakładana jest na głowę, powinna łatwo się składać i zajmować niewiele miejsca w bagażu,
  • rozmiar nakrycia powinien być uniwersalny. Umożliwiający korzystanie z niej każdej osobie dorosłej oraz dający szansę założenia jej na czapkę, kapelusz, hełm czy innego rodzaju okrycia głowy,
  • musi zapewniać bardzo dobrą, nieograniczoną widoczność. Drobna siatka to umożliwia, a przy okazji izoluje nas przed wszelkimi owadami,
  • doskonale sprawdza się także podczas wędkowania, polowań czy w pracy leśnika, ale także np. podczas kajakowania,
  • siatka, z której wykonane jest nakrycie, powinna być gęsta i mocna,
  • chroni nie tylko przed komarami, ale także przed innymi owadami, takimi jak muchy czy osy,
  • zachowuje przewiewność oraz wykazuje dodatkowe właściwości maskujące, kamuflujące,
  • nie może krępować ruchów głowy i nie może ograniczać widoczności.

Nakryć głowy jest wiele i każde służy nam w nieco innych okolicznościach. Możesz skorzystać z czapek na lato, zimę czy podczas deszczu. Są też takie kapelusze, które pełnią nieco bardziej wyspecjalizowaną rolę. Moskitiery zakładane na głowę należą do tej grupy produktów, które doskonale zabezpieczą nas przed komarami podczas wędrówek, ale także np. zapewnią komfortowy relaks podczas wędkowania.