TORBY FOTO

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Sprzętu foto używamy w różnych okolicznościach. Wiele sesji realizowanych jest w plenerze, ale też zdarza się spontanicznie wyjść z aparatem. W każdej z sytuacji nasz sprzęt może ulec jakiejś mechanicznej usterce. Aparaty fotograficzne, tym bardziej te z wymienną optyką, to delikatne urządzenia. Dlatego też należy o nie odpowiednio zadbać. Wyrazem dbania o sprzęt fotograficzny będzie zakup odpowiedniej torby. Wybór jest szeroki i z powodzeniem wybierzemy odpowiednich rozmiarów pokrowiec, który właściwie zabezpieczy nasz sprzęt, który często jest także narzędziem pracy. Czym kierować się podczas wyboru takiej torby? Zobaczmy.

Torba fotograficzna – wybór zależy od sprzętu fotograficznego

Jest to zasadnicza kwestia, punkt wyjściowy przy poszukiwaniach właściwej torby na aparat. Jeśli już sprecyzujemy jaki sprzęt chcemy zmieścić w torbie, będziemy mieli odpowiednio zawężoną grupę produktów. Dostępne futerały mogą mieć różną wielkość – od małych torebek po pokaźnych rozmiarów pokrowce czy torby naramienne, w których zmieścimy różnego rodzaju urządzenia – od aparatów z obiektywami i różnego rodzaju akcesoriami po drony. Zatem to jakiego rodzaju aparatu używamy, musi przekładać się na ostateczny wybór futerału.

Torby fotograficzne – jakiego rodzaju typy są dostępne?

Na rynku jest wiele dostępnych rodzajów toreb na aparaty fotograficzne. Różnić się będą rozmiarem, funkcjonalnością, mobilnością, a także pojemnością czy tym, jakiego typu zastosowano kieszenie. Jeśli zdjęcia robimy zawodowo, profesjonalnie to zdecydowanie warto przyjrzeć się większym pozycjom, w których poza samym aparatem zmieści się lampa błyskowa, kilka obiektywów oraz filtrów, karty pamięci czy zapasowe baterie. W takim przypadku sprawdzi się większa torba naramienna, jak i plecak na aparat.

Może się okazać, że i pojemniejsze torby czy plecaki nie będą wystarczająco wielkie, by pomieścić sprzęt, z którym wybieramy się np. na warsztaty lub chcemy zrealizować jakiś projekt. Wówczas przydatna będzie odpowiednia walizka na aparat.

Natomiast krótsze sesje, spontaniczne i chwilowe wypady w plener mogą wymagać od nas spakowania aparatu w niewielkiego rozmiaru pokrowiec, w którym znajdzie się też miejsce na kabel do ładowania oraz przesyłania danych do komputera.

Torba fotograficzna – ma być wygodnie

Jeśli pracujemy z dużą ilością sprzętu, to doskonale wiemy, że nie tylko zajmuje on wiele miejsca, ale przede wszystkim sporo waży. Dlatego tak ważne jest to, by wybrać torbę, która będzie wygodna.

Istotny będzie zatem szeroki pas. Jest to o tyle ważne, że im szerszy pas, tym lepiej będzie rozkładał ciężar zawartości torby. Wszelkiego rodzaju podkładki czy opaski wypełnione np. gąbką, będą dodatkowym atutem torby, zwiększającym komfort noszenia całego sprzętu. Zabezpieczą także torbę przed nieoczekiwanym zsunięciem się z ramienia. Warto, by taka torba na aparat była wyposażona w dodatkowy uchwyt ręczny. Wówczas będziemy mogli odciążyć na jakiś czas ramię, ale także łatwiej przyjdzie nam odpowiednio ją umieścić np. w bagażniku samochodu czy też w luku bagażowym w samolocie. Dodatkowymi atutami, które podnoszą komfort użytkowania torby, będzie rozkład kieszeni i przegród, trwały i miły w dotyku materiał, ale także to czy jest to pokrowiec przeciwdeszczowy.