TOREBKI BIODROWE/NERKI/SASZETKI

Wyświetlanie 1–12 z 54 wyników

Saszetki biodrowe, „nerki”, torebki biodrowe to tożsame pojęcia odnoszące się do tej samej grupy torebek. Popularne marki prześcigają się dzisiaj w propozycjach, dzięki czemu dopasujemy je do każdej stylizacji, będą odpowiednie tak samo dla kobiet, jak i mężczyzn. Tzw. nerka na stałe wpisała się już w krajobraz aktualnych trendów panujących w modzie. Bądź na bieżąco i zobacz, jakie są dostępne saszetki, jakie rozwiązania są niezbędne, by były wygodne. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Torebka biodrowa – co to takiego?

Torebka na biodro to dzisiaj bardzo popularna rzecz, którą nosi się w pasie lub na biodrach. Swoim kształtem rzeczywiście przypomina nieco nerkę, stąd wzięła się jej potoczna nazwa. Każda torba tego typu wyposażona jest w odpowiedni pasek, dzięki któremu uda się ją zamocować w talii lub na biodrach. Możesz zapiąć ją za pomocą klamerki lub sprzączki.

Saszetka została stworzona jako alternatywa dla konwencjonalnych torebek o niewielkich rozmiarach. Niemal każdy producent szybko dostrzegł potencjał tego produktu i dzisiaj są one powszechnie obecne. Noszą je sportowcy, turyści, uliczni sprzedawcy, sięgają po nie osoby, które doceniają wygodę ich noszenia oraz fakt, że cena za nie nie jest wygórowana. Popularność „nerek” wynikać też może z ich funkcjonalności. Saszetki noszone na pasie lub biodrze są zawsze widoczne, noszone są blisko ciała, co sprawia, że ryzyko kradzieży jest znacznie zminimalizowane. Co przenosimy najczęściej w tego typu torebkach? Możesz w niej swobodnie zmieścić portfel, dokumenty, telefon czy klucze.

Torebki biodrowe, czyli tzw. nerki – jak je nosić?

Niewygórowana cena, funkcjonalność, zastosowane rozwiązania, bezpieczeństwo stanowią o popularności saszetek. Ale także możliwość ich noszenia ma niemałe znaczenie. A nosić je możemy na wiele sposobów w zależności od tego, jak nam wygodnie czy też od okoliczności. Możemy ją założyć w pasie lub na biodrach zarówno pod wierzchnim okryciem, jak i na ubraniach. Pierwszy sposób jest wyjątkowo bezpieczny, ale niekoniecznie najwygodniejszy. Wygodniej będzie nosić saszetkę na ubraniach. Innym sposobem jest noszenie „biodrówki” na boku. Wprawdzie może to być nieco mniej bezpieczne w zatłoczonych miejscach, to jest to dość wygodne rozwiązanie. Torebka nie ciąży z przodu, dzięki temu, że jej waga lepiej się rozkłada.

Możemy też nosić nerkę na plecach. Szczególnie sportowcy upodobali sobie ten sposób noszenia . Sprawdza się np. podczas jazdy na rowerze. Jednak lepiej nie nosić w ten sposób torebki w zatłoczonych miejscach. Sportowcy czy też osoby aktywne często zakładają saszetkę tak, by znajdowała się ona na udzie.

Biodrowe torebki – jakie są ich rodzaje?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów saszetek. Jednym z podstawowych podziałów jest podział na grupę użytkowników. Do wyboru mamy:

  • torby biodrowe damskie – przeważnie nieco mniejsza od męskich odpowiedników. Dostępne są różne wzory i kolorystyka,
  • saszetki męskie -ich pojemność jest nieco większa. Również do wyboru jest bogata kolorystyka i wzornictwo,
  • „nerki” dziecięce – to te najmniejsze modele. Mogą być ozdobione jakimś dziecięcym motywem, np. z jakiejś bajki.