GARNKI TURYSTYCZNE

Wyświetlanie 1–12 z 24 wyników

Planując podróż, wędrówkę czy też wypad na biwak musimy uwzględnić w planie takie wyposażenie jak naczynia turystyczne, a w tym odpowiednie garnki. Bez nich trudno będzie przygotować odpowiedni posiłek, wędrując z dala o cywilizacji, czy też spędzając miło czas w namiocie rozbitym nad jeziorem. Oferta garnków jest szeroka i bez trudu uda się nam wybrać odpowiedni zestaw lub też dobrać je osobno. Zwracajmy uwagę nie tylko na ich pojemność, ale także na materiał czy funkcjonalność.

Dlaczego naczynia turystyczne są tak istotne podczas wędrówek?

Turystyczny wypad może mieć różny charakter. Możemy wędrować po górach, trudno dostępnych miejscach, niebezpiecznych lokalizacjach. Równie dobrze nasza turystyczna przygoda może ograniczać się do wypadu na biwak w celu relaksującego łowienia ryb. Jednak w każdym z tych przypadków musimy od czasu do czasu coś zjeść. Warunki nie zawsze są sprzyjające, jakakolwiek cywilizacja daleko, lub też mamy zwyczajnie ochotę przygotować potrawę tuż przy namiocie. W takich przypadkach bez garnków sobie nie poradzimy. Garnek, którego pojemność będzie odpowiednia dla nas oraz osób przebywających z nami to rzecz bezcenna. Wystarczy rozpalić ogień, nad nim zawiesić garnek i rozpocząć przyjemne gotowanie pod gołym niebem.

Garnki turystyczne – z czego mogą być wykonane?

Materiały, z jakich wykonuje się garnki są różne. I koniecznie zwróćmy na nie uwagę, tak samo jak na pojemność, funkcjonalność czy ich wykonanie. Forma jest ważna, ale materiał także. Z czego mogą być wykonane garnki turystyczne:

  • Garnki z aluminium – to bardzo częsty materiał, który wykorzystuje się do produkcji naczyń turystycznych. Dobrze przewodzą ciepło i są bardzo lekkie. Mogą jednak pozostawiać metalowy posmak w potrawach, w wersji non-stick miska czy garnek aluminiowy będzie pozbawiony tego posmaku,
  • garnki wykonane ze stali nierdzewnej – tego rodzaju tworzywo jest trwalsze od aluminium, jednak będą one więcej ważyć,
  • naczynia wykonane z tytanu – zestaw skompletowany z naczyń z tytanu będzie bardzo lekki. Jest to jednak propozycja stosunkowo kosztowna. Tytan świetnie przewodzi też ciepło i mimo swej niewielkiej wagi jest bardzo trwały.

Jakie wymagania powinny spełniać garnki turystyczne?

Najistotniejszymi zaletami garnków turystycznych będą ich nieduża waga oraz optymalnie małe gabaryty po ich złożeniu. Istotna będzie także ich właściwa pojemność taka, która pozwoli nam przygotować posiłek dla odpowiedniej ilości osób, jeśli będziemy w podróży z kimś. Turystyczny zestaw garnków powinien dobrze się składać. To znaczy, że każdy osobny produkt ma być idealnie dopasowany. Wówczas po złożeniu zestawu zajmie on minimalną przestrzeń w plecaku. Zwróćmy też uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany.

W naszym sklepie znajdziesz spory wybór naczyń turystycznych. Garnki, które oferujemy to wyjątkowo trwała stal nierdzewna. Naczynia zostały tak zaprojektowane, by były optymalnie lekkie, a po ugotowaniu potrawy smak pozostawał oryginalny, bez wyczuwalnego metalicznego posmaku.