PODRÓŻNE

Wyświetlanie 1–12 z 48 wyników

Wybór plecaka podróżnego jest o tyle skomplikowany, że obecna oferta jest wyjątkowo bogata. Niezależnie od tego czy podróżować będziemy po górach, czy czekają nas spacery po wąskich uliczkach śródziemnomorskich miasteczek, plecak powinien być odpowiednio dopasowany nie tylko do nas, ale i do rodzaju wycieczki. Czym powinniśmy się kierować, wybierając idealny plecak turystyczny, który umili nam podróżowanie, z którym nawet duży ciężar nie będzie stanowił problemu?

W jaki sposób dobrać odpowiedni plecak turystyczny?

Najistotniejszą rzeczą w trakcie poszukiwania perfekcyjnego plecaka jest zwrócenie uwagi na jego wielkość. Jednak nie powinniśmy sugerować się jedynie pojemnością, która podawana jest w litrach. Zweryfikujmy także samą budowę, której znaczenie jest tym większe, im mniejszy jest plecak podróżny. Modele np. 20 l mogą prezentować się jak plecaki szkolne, które wyposażone zostaną w liczne kieszenie, przegródki czy siateczki. Równie dobrze mogą one wyglądać jak mini wersje plecaków wyprawowych, w których będzie tylko jedna komora i wyposażone będą w pas biodrowy.

Plecaki, których pojemność jest większa, będą charakteryzowały się rozbudowaną główną komorą. Mogą też mieć zamykane kieszenie na zamki (cenne jeśli przechowujemy dokumenty z informacją o danych osobowych) oraz te wykonane z siateczki. W przypadku większych gabarytów zwróćmy uwagę na liczbę kieszeni czy wielkość komina.

Zwróćmy uwagę na to, jaką pojemność mają plecaki turystyczne

Pojemność to w zasadzie kluczowa kwestia. Zdecydowanie warto wybrać taką pojemność, która wystarczy na zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy, ale też odpowiednią do naszej budowy ciała. Te popularne kategorie mieszczą się w przedziale od 20 do ponad 50 l.

Plecaki turystyczne do 30 l

Tego rodzaju plecaki są świetnym towarzyszem krótszych, jednodniowych wycieczek. Doskonale nadają się także na wypad wspinaczkowy. Dobrym wyborem będą konstrukcje jednokomorowe z pasem biodrowym.

Plecaki podróżne – ponad 30 l – 40 l i 50 l

Plecak trekkingowy, turystyczny czy podróżny, których pojemność oscyluje w okolicy 40 l, uznawane są za najbardziej uniwersalne. Swoją rolę spełnią zarówno w trakcie kilkudniowego trekkingu, jak i podczas wypadu na zimowe wspinaczki. Powinny mieć stosunkowo sztywny, wewnętrzny stelaż, a także regulowany system nośny.

Podróżne plecaki powyżej 50 l

W tej grupie plecaków mamy już w zasadzie do czynienia z modelami wyprawowymi. Powinny mieć na wyposażeniu solidny pas biodrowy, dzięki któremu nasze ramiona będą odpowiednio odciążone. Jeśli system nośny jest regulowany, powinien on być bardzo wytrzymały i niezawodny. Pamiętajmy, że w tego typu plecakach litraż może osiągać nawet 100 l.

Plecak podróżny -liczą się detale

Wiemy już, że biodrowy pas, system nośny czy sam materiał są bardzo istotne. Równie ważnymi elementami co np. wspomniany materiał będą np. troki, które umożliwiają przypięcie specjalistycznego sprzętu. Użyteczny będzie także komin dodatkowo wyposażony w kieszenie. Sprawdźmy jak, prezentuje się też wentylacja, która ma znaczny wpływ na użytkowanie plecaka podróżnego. Jeśli zwracamy uwagę na design, możemy wybrać pasujący nam kolor. Na rynku z powodzeniem znajdziemy produkty, których kolor może być niebieski, czarny, szary czy zielony.