ZESTAWY

Wyświetlanie 1–12 z 21 wyników

Naczynia outdoorowe to kategoria produktów, która jest wyjątkowo szeroka. W tej grupie produktów mamy popularne garnki, menażki, miski, talerze, pojemniki, termosy czy kuchenki turystyczne. Nie ma się więc czemu dziwić, że na rynku możemy z sukcesem znaleźć gotowy zestaw, który będzie zawierał doskonale do siebie dopasowane poszczególne naczynia. Czemu zestaw naczyń turystycznych cieszy się taką popularnością? Spakowanie zestawu to duża wygoda, zajmie mniej miejsca a w 100% spełni swoją rolę.

Jakie naczynia turystyczne znajdują się w gotowych zestawach?

W zasadzie nie ma tu żadnych ograniczeń. Produkty zestawiane są we wszelkich możliwych konfiguracjach. Znajdziemy więc zestaw naczyń, w którego skład będzie wchodzić garnek, patelnia oraz talerz. Są mniejsze lub większe zestawienia. Uda się znaleźć zestawy, które zawierają po kilka talerzy, duży garnek i kubki. Każdy producent ma swoje propozycje, jednak jeśli chcemy znaleźć odpowiedni zestaw naczyń turystycznych, to bez wątpienia na się to uda. Cena zestawów jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim cena będzie wynikać z wielkości zestawu, ale także wpływ na nią ma materiał, z którego poszczególne produkty są wykonane. Mogą one być aluminiowe, ze stali nierdzewnej, a także z tytanu.

Dlaczego warto zdecydować się na gotowy zestaw turystyczny?

Gotowe zestawienia mają olbrzymią zaletę. Jeśli wybieramy się w daleką podróż, podczas której będziemy wędrować z dala od cywilizacji, bez szans na częstsze odwiedziny w schroniskach to zestaw jest idealnym rozwiązaniem. A wynika to z tego, że nawet większa ilość naczyń będzie zajmowała optymalnie mało miejsca. Każdy producent takich zestawów stara się o to, by poszczególne produkty (garnki, talerze, kubki, patelnie) umożliwiały ich idealne spasowanie. Zatem mamy kompletny zestaw naczyń turystycznych, którego gabaryty i waga nie będą nam zawadzać. Zestawy sprawdzą się więc zarówno podczas wymagających wędrówek, jak i również dobrze spełnią swoją rolę na biwaku, na którym z zestawu będzie mogła skorzystać nawet większa ilość osób.

Z czego mogą być wykonane zestawy naczyń?

Najpopularniejsze są zestawy wykonane z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, będziemy mieli na wyposażeniu zestaw lekki i dobrze przewodzący ciepło. Jednak aluminium jest stosunkowo delikatne i może się odkształcać podczas podróżowania. Może się też pojawić metaliczny posmak w przygotowywanych potrawach.

Stal nierdzewna jest znacznie trwalsza. Waga też nie powinna być obciążeniem, ponieważ ścianki naczyń są bardzo cienkie, i zachowują wszystkie swoje właściwości. Cena może być różna i jest zależna w dużej mierze od wielkości zestawu. W naszej ofercie znajdują się propozycje ze stali. Konfiguracje są różne, tak by udało się znaleźć odpowiednią konfigurację naczyń. Stal jest odporna na kwas owocowy i bezpieczna w kontakcie z żywnością. Co więcej, nie pozostawia ona, charakterystyczne dla aluminium, posmaku w przygotowywanych potrawach.