Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Niezależnie od tego czy planujemy górską wycieczkę, czy też wypad na rodzinny piknik lub relaks nad morzem mogą nam się przydać pewne gadżety. Jednym z takich przedmiotów będzie mata aluminiowa. Maty tego rodzaju świetnie sprawdzają się jeśli chcemy wygodnie usiąść, bez obaw o to, że przemokniemy lub się zabrudzimy. Nadają się także jeśli mamy ochotę poćwiczyć na zewnątrz. Rozmiarów mat znajdziesz wiele, każdy sklep online organizuje dostawę do domu. Wysyłka realizowana jest zaledwie w dwa dni i już będziesz mógł zabrać ze sobą lekką i praktyczną matę – na piknik, na trening czy w mniej lub bardziej wymagającą wędrówkę.

Maty aluminiowe – przydatne podczas wędrówek

Jedną z okoliczności, w której może się okazać, że będziesz potrzebować mat, będzie dłuższa lub krótsza wędrówka. Piesze wycieczki wymagają tego, by od czasu do czasu złapać oddech. Odpocząć po długim marszu, usiąść i znaleźć siły na kolejne kilometry. Mata w takim przypadku świetnie się sprawdzi. Możemy na niej bezpiecznie usiąść bez obaw, że strój outdoorowy zostanie zabrudzony czy zniszczony, możemy też być spokojni o to, że nie poczujemy wilgoci podczas snu w namiocie. Mata ma właściwości izolujące, dzięki czemu z pewnością łatwiej przyjdzie utrzymać w nim ciepło.

Mata aluminiowa – idealna na plażę i na piknik

Produkty, które znajdują się w kategorii mat, doskonale sprawdzą się także na plaży. Zapewniają bezpieczeństwo dzieciom i pozwalają zorganizować świetną zabawę. Mata zapewnia komfort podczas letnich upałów, dzięki warstwie izolacyjnej. Zabezpiecza przed gorącym piaskiem, a także rozgrzanymi kamykami. Maty świetnie sprawdzą się także nad górskimi potokami, lub kamienistymi plażami. Przeważnie wykonanie mat jest z nieco grubszego materiału, chroni w ten sposób przed mniej wygodnym podłożem.

Warstwa z folii aluminiowej czy też PVC sprawdzi się nie tylko podczas pikników, czy górskich wędrówek, ale także wówczas, kiedy planujemy piknik. Tym bardziej jeśli trawa pokryta jest jeszcze rosą. Możemy być spokojni o to, że tego rodzaju produkty nie przemokną.

Maty aluminiowe i ich zalety

Choć mata z warstwą aluminiową może mieć spore rozmiary, to po złożeniu znacznie się zmniejsza. To atut, który pozwala spakować taką matę i zabrać ją w każdą podróż. Składana jest w kostkę, co oznacza, że spokojnie znajdziemy dla niej miejsce w bagażach. Możesz z powodzeniem taką matę zmieścić nawet w mniejszym plecaku. Aluminium obszyte jest przyjemnym materiałem, więc na takiej macie będzie nam wygodnie usiąść. Jeśli nie wybieramy się zbyt daleko, lub chcemy zorganizować piknik w ogródku, wygodnie złapiemy matę w dłoń i szybko rozłożymy ją na trawie. Dla tego rodzaju produktów przewidziano taki rodzaj materiałów, w które np. nie wnikają drobiny kurzu, piasku czy trawy. Przed ponownym złożeniem wystarczy wytrzepać koc z aluminium i przechować do następnej okazji, w której nam się ona przyda. Produkt nie wymaga prania, jest to więc kolejny ich atut, który sprawia, że jeszcze chętniej z niego korzystamy.