MENAŻKI

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Jeśli szukasz odpowiedniej menażki, to koniecznie musisz wziąć pod uwagę cel podróży. Jeśli wysyłasz dziecko na obóz harcerski, organizujesz biwak czy też czeka cię poważna wyprawa, to powinieneś wybrać odpowiedni rodzaj sprzętu. Tak, by nie był za ciężki i spełniał swoje oczekiwania względem wyjazdu. Naczynia tego rodzaju co menażka również występują w różnych wariantach. Rodzaj menażek będzie się od siebie różnił. Wybierzmy właściwie, tak byśmy byli zadowoleni z tego specjalistycznego naczynia.

Menażki – jakie są rodzaje?

Menażki jako uzupełnienie sprzętu turystycznego, są czymś w rodzaju specjalistycznego sprzętu, który składa się przeważnie z dwóch lub trzeb pojemników służących do przechowywania żywności. Dla naczyń tego rodzaju stosuje się specjalne zamknięcia. Są rodzaje, które przystosowane są do tego, by przygotować w nich ciepły posiłek. Jeśli chodzi o ich rodzaj, to można je podzielić na naczynie wojskowe, pojemniki turystyczne lub te przeznaczone dla harcerzy. Warto też zauważyć, że produkty tego typu coraz częściej wybierane są jako te, które służą jako naczynie do zabrania obiadu do pracy czy też na krótki, turystyczny wypad poza miasto.

Menażki turystyczne – z jakiego materiału?

Turystyczne naczynia, typu menażki, wykonane mogą być z różnego rodzaju materiału. W zależności od naszych potrzeb wybierzmy spośród tych produktów, które będą najlepiej spełniały nasze oczekiwania.

Menażka wykonana ze stali nierdzewnej

Zestaw swego rodzaju garnków ze stali nierdzewnej to najpopularniejsze rozwiązanie. Chętnie korzystają z nich i harcerze i turyści. Zestaw naczyń, który składa się na menażkę, jest na tyle trwały i wytrzymały, że z powodzeniem możemy z nich korzystać nawet na otwartym ogniu. Co oznacza, że z „garnków” możemy korzystać nad palnikiem, a także nad ogniskiem. Przeważnie zestaw zawiera trzy elementy – dwie miski oraz pokrywkę, która może pełnić także rolę talerza, deski do krojenia czy patelni.

Menażka turystyczna z aluminium

Tego typu menażki, wykonane z aluminium, pokrywane są dodatkową warstwą. Mamy wówczas do czynienia z aluminium anodyzowanym. To oznacza, że zestaw do gotowania jest odpowiednio wzmocniony, co więcej w obrabianym termicznie jedzenie nie poczujemy metalicznego posmaku. Taki zestaw naczyń turystycznych charakteryzuje się tym, że jest bardzo lekki, a przy tym wytrzymały. Nadaje się do gotowania, ze względu na to, że świetnie przewodzi ciepło.

Na jaką menażkę się zdecydować?

Wybierajmy oferty sprawdzone, ale nie zapominajmy o tym, by wybrać właściwy rozmiar i materiał. W zależności od tego czy menażka będzie używana jako pojemnik na lunch, czy też posłuży nam w trudnych wyprawach w góry, wybierzmy taką, która się sprawdzi. W górach, podczas wędrówek z dala od cywilizacji powinniśmy mieć na wyposażeniu menażkę lekką, ergonomiczną i umożliwiającą gotowanie. Lunch możemy spakować nawet do menażek wykonanych z plastiku. „Garnki” tego typu występują w tylu wariantach, że z powodzeniem znajdziemy coś dla siebie.