2 OSOBOWE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Namiot dwuosobowy to idealne rozwiązanie na piesze wycieczki na łonie natury czy krótkie wypady na weekendowy biwak poza miasto. Namioty 2-osobowe są lekkie i łatwe podczas rozkładania, dlatego doskonale nadają się w trakcie całodziennych wędrówek. Ponieważ nie zajmują dużo miejsca, można rozłożyć je niemalże wszędzie, zapewniając sobie ochronę przed wiatrem, chłodem i deszczem.

Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie bardzo duże znaczenie ma waga i stosunkowo niewielkie wymiary bagażu. Ponieważ są lekkie, sprawdzą się w trakcie wspinaczki, trekkingu, i w czasie wypraw w wymagających i trudnych warunkach. Można je wygodnie przytroczyć do plecaka lub umieść na bagażniku roweru, a po rozłożeniu, namiot 2 osobowy zapewni optimum miejsca i pozwoli na komfortowy odpoczynek.

Namiot z przedsionkiem czy bez?

Ponieważ namioty dwuosobowe charakteryzują się niewielkim rozmiarem, a muszą pomieścić dwie osoby plus ekwipunek, warto postawić na namiot dwuosobowy z przedsionkiem. Wtedy bagaż i np. buty można zostawić w przedsionku, dzięki czemu w części do spania pozostanie wystarczająco dużo miejsca na dwie karimaty i wypoczynek w komfortowych warunkach. Do wyboru mamy również 2 osobowe namioty z dwoma osobnymi wejściami i dwoma przedsionkami. Pozwala to dobrze zorganizować przestrzeń wewnątrz i uniknąć bałaganu, o który w namiocie nietrudno.

Namiot tunelowy czy kopułowy?

Namioty dwuosobowe ze względu na konstrukcję można podzielić na dwie grupy: namioty tunelowe oraz kopułowe (typu iglo). Tunelowe są przeznaczone do wypraw w trudnych warunkach, mają nisko zawieszony sufitu, dzięki czemu nawet podczas bardzo silnych wiatrów, konstrukcja jest odporna.  Namioty 2 osobowe typu  iglo są wybierane zdecydowanie częściej. Są one stabilne i niezwykle proste podczas montażu.

Na co zwrócić uwagę wybierając namiot dwuosobowy

Tropik

Dobrze, aby namiot turystyczny był wyposażony w tropik, czyli dodatkowy materiał, który chroni przed deszczem, wilgocią, wiatrem i zatrzymuje ciepło wewnątrz. Powinien być wykonany z materiału wysoce wodoodpornego. Tropik musi być dobrze napięty, tak aby nie stykać się z wewnętrznym materiałem.

Waga

Podczas wyprawy, wspinaczki, pieszych czy rowerowych wędrówek, olbrzymie znaczenie ma waga namiotu. Jeśli mamy go nieść przez większą część dnia, ważne, aby był to przede wszystkim lekki namiot, którego waga nie przekroczy 2,5 kg, a po złożeniu nie zajmie on dużo miejsca.

Stelaż

Najlepszy będzie aluminiowy – elastyczny i bardzo lekki. Cena namiotów o konstrukcji z włókna szklanego będzie niższa, za to jego waga będzie większa.

Podłoga

Materiał, z którego wykonana jest podłoga, nie może być cienki, ponieważ musi zabezpieczać przed zimnem i wilgocią. Dobrze, aby podłoga była zintegrowana z sypialnią i miała podwyższony próg. W razie potrzeby można również dokupić dodatkową podłogę, jest to jednak dodatkowe utrudnienie podczas transportu i rozkładania namiotu.

Rozmiar

Po rozłożeniu namiot dla dwóch osób powinien mieć szerokość minimum 120 cm, tak aby z powodzeniem móc zmieścić dwie karimaty i mieć optymalne miejsce do wypoczynku.