TORBY TERMICZNE

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Zastosowanie toreb termicznych odnalazło się szczególnie podczas cieplejszych okresów. Wybierając się na piknik w ciepłe dni, dobrze jest mieć przy sobie chłodny napój, ale też warto zadbać o to, by zabierane ze sobą posiłki zwyczajnie się nie zepsuły. Atutem torby termicznej jest to, że możemy w niej przechować żywność czy napoje w chłodnych warunkach przez długi czas, dzięki czemu znajdujące się wewnątrz produkty zachowają świeżość. Jeśli chcemy zabrać ze sobą ciepłe posiłki, to torba zachowa odpowiednią temperaturę. Torba termiczna poza swoją użytecznością, charakteryzuje się tym, że jest lekka i bardzo wygodna.

W jaki sposób działa torba termiczna?

Torby termiczne różnią się od siebie. Różnice będą wynikać z ich kształtu, użytych materiałów, różna będzie także ich pojemność. Popularne torby termiczne mogą być przydatne wyłącznie do przeniesienia zakupów, takich jak mrożonki, ale są i takie, dzięki którym z powodzeniem zabierzemy ze sobą posiłki na piknikowy wypad lub nawet na plażę bez obaw, że jedzenie się zepsuje. Na rynku nie brakuje też toreb specjalistycznych, w których można przechować np. mrożone ciasta lub takich, które utrzymają chłodną temperaturę napojów i będą dopasowane kształtem do butelek.

Torba termiczna utrzymuje przeważnie temperaturę, dzięki specjalnym wkładom. Mogą to być miękkie wkłady żelowe lub wkłady wykonane z twardego tworzywa. Pamiętajmy jednak, że przed włożeniem wkładów do torby należy je zamrozić.

Torby termiczne -czym kierować się podczas wyboru?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, do czego taka torba ma służyć. To znaczy czy będziemy jej używać w krótkich przedziałach czasowych, czy też zamierzamy wybrać się z nią na plażę. Bardzo ważne jest także to, co zamierzamy do takiej torby włożyć. Znaczenie więc może mieć jej kształt i wielkość. Termiczne właściwości torby muszą odpowiadać temu, co znajdzie się w środku, jaki rodzaj żywności będziemy chcieli w niej ochronić przed wysoką temperaturą.

Bardzo duże znaczenie ma też pojemność. Jeśli używamy jej stosunkowo często, jest przydatna w organizacjach rodzinnych wypadów, to z pewnością większa torba będzie lepszym wyborem. Możemy spotkać się, z tym że dana marka będzie informowała w instrukcjach o tym, przez jaki czas torba utrzyma temperaturę. Ten parametr jest istoty i warto go znać jeśli planujemy dłuższą czy krótszą podróż.

Torby termiczne – z czego są wykonane?

Te wysokiej jakości torby przeważnie wykonane są ze sztucznych impregnowanych tkanin. Mogą też mieć usztywnione boki, nie jest to jednak regułą. W środku torby znajduje się też specjalna warstwa izolacyjna. To od niej zależne jest to, jak długo zostanie utrzymana we wnętrzu pożądana temperatura. Ścianki wewnętrzne wykonane są gładkim tworzywem, które może mieć styczność z żywnością, co więcej bardzo łatwo takie powierzchnie utrzymać w czystości.

Warto wybrać torbę, która będzie wyposażona w suwak. Wówczas izolacja będzie lepsza niż w torbach, w których zastosowano inny rodzaj zamknięcia.