Namioty

 

NA KAŻDĄ WYCIECZKĘ POTRZEBUJESZ DACHU NAD GŁOWĄ.

Udana wycieczka zależy również od wyboru odpowiedniego namiotu. Eksperci od namiotów w firmie Tatonka wiedzą o tym i opracowali idealne namioty na każde wyzwanie – od małych i lekkich po duże i wygodne.

Dni, kiedy namiot składał się po prostu z podłogi, dachu i kilku śledzi, dawno minęły. Namioty Tatonka to wysoce funkcjonalne produkty high-tech, doskonale zaprojektowane konstrukcyjnie i materiałowo do określonych celów. Wybór jest duży, a podjęcie właściwej decyzji nie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nasi konsultanci w specjalistycznym sklepie outdoorowym z przyjemnością w każdej chwili pomogą Ci, abyś zawsze miał pewność, że masz odpowiedni dach nad głową.

Aby w pełni wykorzystać nasze namioty i cieszyć się nimi przez długi czas, konieczne jest przestrzeganie instrukcji i wskazówek dotyczących pielęgnacji – jak zawsze w przypadku każdego „urządzenia” technicznego. Ta strona zawiera główne informacje na temat użytkowania i obsługi naszych namiotów.

 

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO NAMIOTU

Zanim kupisz namiot, zastanów się, kiedy i jak chcesz go używać. Rozważ następujące punkty, które pomogą Ci znaleźć optymalny namiot:

Liczba ludzi: Czy będziesz go używać samodzielnie, z rodziną czy z grupą?

Waga / wielkość po spakowaniu: Potrzebujesz szczególnie lekkiego namiotu, który można spakować do niewielkich rozmiarów, ponieważ będziesz go nosił sam na długie wędrówki, a może dlatego, że planujesz zabrać go na wycieczkę rowerową lub kajakową?

Łatwy w użyciu: Czy będziesz go codziennie stawiać w innym miejscu, czy może planujesz rozbić go na dłuższy czas jako bazę wypadową?

Komfort / przechowywanie: Szukasz relatywnie wygodnego namiotu, czy też będziesz zadowolony na małej przestrzeni? Na przykład, czy będziesz chciał trzymać rowery w przedsionku?

 

RODZAJE NAMIOTÓW

Tatonka oferuje różne rodzaje namiotów w kilku rozmiarach, gdzie każdy rodzaj namiotów różni się materiałami i cechami:

NAMIOTY UNIWERSALNE – ALLROUND

Namioty Tatonka Allround są lekkie, bardzo mocne i doskonale nadają się do biwakowania w normalnych warunkach pogodowych. W tej kategorii posiadamy duży wybór, od namiotów jednoosobowych po namioty rodzinne, w których można stanąć. Mniejsze wersje zmieszczą się nawet w plecaku trekkingowym.

NAMIOTY EXPERT

Namioty Expert są szczególnie odporne na rozerwanie, niezwykle wytrzymałe i bardzo lekkie. Polecamy je osobom, które dużo biwakują, w tym w ekstremalnych warunkach pogodowych i / lub chcą mieć wyjątkowo lekki namiot.

 

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODRÓŻY

– Masz wszystko, czego potrzebujesz? Nie ma nic bardziej irytującego niż fakt, że nie masz wystarczającej liczby śledzi do namiotu lub lin odciągowych – a nawet zapomniałeś o podłodze lub zewnętrznym namiocie! – aż do przybycia na miejsce wypoczynku. Dlatego przed wyjazdem bardzo dokładnie sprawdź swój namiot.

– Kupując nowy namiot, przynajmniej raz rozstaw go w ciszy i spokoju w domu, aby się z nim zapoznać.

 

Wybierz odpowiednie miejsce na swój namiot.

– Nie stawiaj namiotu w zagłębieniu ze względu na ryzyko zalania podczas deszczu.

– Jeśli to możliwe, zawsze rozstawiaj namiot w zacienionym miejscu, aby zmniejszyć wpływ promieni UV na materiał namiotu.

– Wybierz miejsce z „odrobiną powiewu”. Twój namiot nie będzie odpowiednio wentylowany, jeśli będzie całkowicie osłonięty od wiatru. Następnie w czasie upałów wewnątrz namiotu będzie się gromadzić ciepło, a także nastąpi większa kondensacja.

– Nie stawiaj namiotu pod dużym samotnym drzewem ze względu na ryzyko uderzenia pioruna.

– Jeśli ustawisz namiot pod drzewem, żywica może zanieczyścić zewnętrzny namiot. Chociaż nie wpłynie to negatywnie na działanie namiotu, bardzo trudno jest go zdjąć bez uszkodzenia zewnętrznej membrany namiotu.

– Usuń wszystkie ostre przedmioty, kamienie itp. przed złożeniem namiotu i użyj podłogi, aby zabezpieczyć spód namiotu.

– Najlepiej ustawić namiot przodem do dominującego kierunku wiatru. Zapewni to najlepszą możliwą wentylację.

– Poświęć trochę czasu, aby zabezpieczyć namiot we wszystkich punktach naprężenia, ponieważ dzięki temu będzie stabilniejszy i bezpieczniejszy.

 

SUSZENIE

– Nigdy nie zostawiaj spakowanego namiotu, gdy jest jeszcze wilgotny – materiał może się odbarwić, a pleśń może zacząć się rozwijać już po dwóch dniach. Jeśli musisz spakować swój namiot, gdy jest jeszcze mokry, rozstaw go ponownie tego samego dnia, aby mógł wyschnąć. Jeśli nie jest to możliwe, przynajmniej wyjmij go z torby i rozłóż w suchym miejscu. Ale naprawdę musisz go wysuszyć najpóźniej następnego dnia.

– Wysusz swój namiot po każdej podróży, ponieważ przy każdej pogodzie wystąpi kondensacja.

– Aby zabezpieczyć namiot przed kondensacją, zazwyczaj wystarczy położyć go na ziemi lub zawiesić na sznurku do prania na około 30 minut. Oddziel namiot wewnętrzny i zewnętrzny, aby upewnić się, że tkaniny nie stykają się ze sobą.

– Jeśli powietrze jest bardzo wilgotne lub po deszczu, przed rozstawieniem namiotu upewnij się, że materiał jest całkowicie suchy, zwłaszcza jeśli ma być przechowywany przez dłuższy czas.

 

CZYSZCZENIE

W razie potrzeby wyczyść namiot ręcznie (do 30 ° C) łagodnym roztworem mydła i miękką gąbką.

Nie używaj produktów impregnujących do prania, ani żadnych innych chemikaliów.

Dokładnie wypłucz materiał namiotu w czystej wodzie.